Tekst alternatywny

V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – relacje

V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – relacje

Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Macierewicz: „Polityka to obywatelski obowiązek”

– Polityka to obywatelski obowiązek – jeśli ktoś naprawdę chce być Polakiem, to polityka jest jego obowiązkiem – w różnych miarach – nie każdy ma takie same obowiązki – nie każdy musi zajmować się polityką czynną, ale każdy ma obowiązek podejmować fundamentalne decyzje – komu powierza los własnej ojczyzny i każdego narodu – mówił na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” Antoni Macierewicz.

W Sulejowie trwa V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Spotkały się setki osób, a goście ciągle dojeżdżają, bo zjazd potrwa przez cały weekend.

Honorowym gościem jest były minister obrony narodowej, który – jak zawsze z największą życzliwością do klubowiczów – zabrał głos.

To dla mnie zaszczyt wyróżnienie i wyzwanie. Spotykamy się nie tak często, występuje wiele nowych sytuacji i okoliczności  ta dzisiejsza jest szczególna – spotykamy się przeddzień wyborów parlamentarnych

– mówił do zebranych Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS podkreślił, że „polityka to obywatelski obowiązek – jeśli ktoś naprawdę chce być Polakiem, to polityka jest jego obowiązkiem – w różnych miarach – nie każdy ma takie same obowiązki – nie każdy musi zajmować się polityką czynną, ale każdy ma obowiązek podejmować fundamentalne decyzje – komu powierza los własnej ojczyzny i każdego narodu”.

Najważniejszym przesłaniem Romana Dmowskiego było „jestem Polakiem i mam obowiązki polskie” – obowiązkiem Polaka jest decydować o tym, komu powierzam własną ojczyznę. (…) Destrukcja świadomości, która występuje w niektórych mediach, jest nakierowana na to, żeby przekonać nas, że polityka to coś  złego – to, co widzimy w pewnym filie to jest nieprawda – to sposób działania, który ma nam obrzydzić politykę – to wszystko, co widzimy w tym filmie to jest nieprawda

– powiedział.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „zbieramy się w momencie kluczowym – na kilka tygodni przed wyborami”.

To, co się rozstrzygnie to to, czy nabierzemy siły i mocy, aby sprostać wyzwaniom – cywilizacyjnym, duchowym, gospodarczym i politycznym

– dodał.

Mówiąc o wyzwaniach, które stoją przed Polską nawiązał do słów metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”.

„Tęczowa zaraza” – te słowa były nam wszystkim potrzebne, bardzo dziękujemy ks. arcybiskupowi za te słowa, bo one były Polsce potrzebne, aby Polacy otrzęśli się, żeby nie wydawało im się, że to nic takiego, bo przecież „walczą z nienawiścią”

– wskazywał wiceprezes PiS.

Były szef MON podziękował przy tym „Gazecie Polskiej” za akcję  za co podziękował mu redaktor Tomasz Sakiewicz. podkreślając, że jest pierwszym politykiem tej rangi, który za to dziękuje. Antoni Macierewicz wskazał, że w ramach kampanii spotyka się z Polakami jeszcze częściej i jest wyrazicielem tego, co od nich słyszy.

Głos zabrał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

„Przez ostatnie miesiące był niesamowity atak na „Gazetę Polską” oraz Kluby Gazety Polskiej, próbowano je rozbijać. Atak na Kluby Gazety Polskiej w USA trwa do dzisiaj. Zarówno środowiska lewicowo-liberalne, jak i ultraprawicowe, atakują administrację Donalda Trumpa – to nie jest przypadek, to są inne oblicza tego samego zła”

– mówił Sakiewicz.

Skąd biorą się ataki na „Gazetę Polską” i Kluby?

„Jest tak, że Gazeta Wyborcza i TVN, ale i Konfederacja, atakują nas z co najmniej trzech powodów – jesteśmy prawicą pronarodową, która widzi Polskę w sojuszu z USA; prawica niepodległościowa patrzy na USA jako na gwaranta bezpieczeństwa Polski; drugi powód jest czysto techniczny – żeby pozbawić PiS władzy nie potrzeba odebrać mu 10-15%, rzecz rozegra się o 2-3% – logika wyborcza jest taka, że każdy głos zmarnowany przybliża nas do „tęczowej koalicji”. Trzeci – najbardziej istotny. My mamy zdolności organizacyjne – możemy zgromadzić 1, 2, a nawet 10 tys. ludzi w jednym miejscu. Mamy mobilizację w elektoracie – niezależnie od błędów, które popełniają – jest to obóz, który dobrze służy Polsce. Bardzo ważne jest, żeby uczyć się pokory

– wyjaśnił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Źródło: https://niezalezna.pl/286991-zjazd-klubow-gazety-polskiej-macierewicz-polityka-to-obywatelski-obowiazek-zdjecia

Belka sponsorzy Belka Media

 

Kolejny dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” za nami!

Kolejny dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, który przyciągnął tłumy klubowiczów, dobiegł końca. List do uczestników wystosował prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz prof. Krzysztof Szwagrzyk. Nie zabrakło też wystąpień, m.in. ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. Wieczór uświetnił zaś koncert Jana Pietrzaka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Andrzeja Piekarskiego.

Drugi już dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie dobiegł końca. Do uczestników specjalny list skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić

– napisał. Jak dodał, „stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest – co wszyscy doskonale wiemy – dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych”.

O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości

– dodał.

List wystosował Marszałek Senatu, który zaznaczył, że nadchodzące wybory „mogą być kluczowe dla dalszych losów ojczyzny”.

Nic albowiem nie jest przesądzone, ani dane raz na zawsze. Dzięki wyborczemu zwycięstwu w 2015 roku odsunęliśmy od władzy ugrupowania, którym przyświecała zasada: „By żyło się lepiej”. Czas pokazał, że owo „lepiej” dotyczyło nie każdego, nie wszystkich, nie Polaków, ale pewnej liczby osób i grup z tzw. „mafią VAT-owską” na czele.

Stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość, odrzuciło tę szkodliwą filozofię i przez całą minioną kadencję wdrażało konsekwentnie kolejne programy prospołeczne.

Programy służące wszystkim i każdemu z osobna. Odczuli to mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Ten program musi być kontynuowany. Ci, którzy dewastowali nasza ojczyznę nie mogą po raz kolejny dostać do ręki instrumentów władzy, którą gotowi byliby wykorzystać w znany nam wszystkim sposób, daleki, niestety, od myślenia o dobru publicznym i powszechnym

– stwierdził Stanisław Karczewski.

W swoim liście do uczestników Zjazdu, prof. Krzysztof Szwagrzyk,szef Biura Identyfikacji i Poszukiwań IPN, zadeklarował, że będzie kontynuował dzieło przywracania pamięci i należnej czci polskim bohaterom.

– Zapewniam państwa, że będziemy odszukiwać kolejnych rodaków, przywracać im symboliczną tożsamość, a tym samym realizować naszą polską powinność. To zadanie o najwyższym priorytecie – nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń

– napisał prof. Szwagrzyk.

Uczestnicy zjazdu mogli także posłuchać wystąpienia ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego, który w mocnych słowach odniósł się do krytyki polskiego rolnictwa

Czasami słyszę liberałów, którzy mówią, że polskie rolnictwo jest kulą u nogi, bo jest za drobne, bo jest za dużo małych gospodarstw. To tak, jakbym słyszał Lenina, który mówi, że idea jest dobra, tylko naród do niej nie dorósł. Tak samo jest z rolnictwem

– mówił. Jak podkreślił, każdy ma niepodważalne prawo: mieszkać tam, gdzie chce, a „rolą państwa jest dawać każdemu równą szansę na rozwój i poprawę warunków życia”. Taki cel ma PiS.

Na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie odbył się dzisiaj panel dziennikarzy, którzy dyskutowali m.in o hejcie w internecie.

Dostęp do internetu ma każdy – z tym wiążą się różne rzeczy – masowość informacji, dostęp do nich, ale też to, że każdy może sobie napisać co mu się podoba. Prawdą jest też to, że strony polityczne w Polsce mają grupy, które mają wywierać wrażenie, że temat jest wrażliwy społecznie i interesuje szerokie grono ludzi

– mówił Wojciech Mucha. Oprócz niego, w panelu udział wzięli m.in. Tomasz Sakiewicz, Piotr Lisiewicz i Jacek Liziniewicz.

Spotkanie uświetnił koncert Jana Pietrzaka.

Źródło: https://niezalezna.pl/287109-kolejny-dzien-v-nadzwyczajnego-zjazdu-klubow-gazety-polskiej-za-nami-zobaczcie-zdjecia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress