Tekst alternatywny

FOTO | VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej w Rzymie | „Żeby Polska była Polską, żeby prawda była prawdą“. Msza św. Klubowiczów „Gazety Polskiej” w Rzymie


Za portalem niezalezna.pl:

Dziś prosimy św. Jana Pawła II, żeby wartości Bóg-Honor-Ojczyzna były na pierwszym miejscu – w naszych sercach i naszych rodzinach – mówił podczas kazania w czasie mszy świętej na VI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej ks. Józef Ślazyk. Eucharystia miała miejsce przy grobie papieża Polaka w bazylice św. Piotra w Rzymie.

Trwa Zjazd Klubów Gazety Polskiej Europy Zachodniej w Rzymie. Spotkanie połączyło klubowiczów z Europy, m.in. z Rzymu, Genewy, Glasgow, Paryża, Niemiec i wielu miast Polski, ale też ze Stanów Zjednoczonych. Dzisiejszy dzień zebrani rozpoczęli od mszy świętej w Bazylice św. Piotra przed grobem św. Jana Pawła II, podczas której kazanie wygłosił ks. Józef Ślazyk.

„Kochani, to miejsce szczególne w Wiecznym Mieście Rzymie, do którego żeśmy przybyli jako pielgrzymi na ten zjazd Gazety Polskiej. Medytujemy, ważymy sobie, słuchamy – jedni drugich, żeby Polska była Polską, żeby prawda była prawdą, żeby sprawiedliwość była sprawiedliwość i tego od nas chce święty Jan Paweł II papież i poeta z kraju nad Wisłą. Tego chce od nas też Ewangelia”

– mówił w trakcie kazania kapłan.

Ks. Ślazyk podkreślił miłość polskiego papieża polskiej ziemi oraz rodzin. „Jego nauczanie o rodzinie relacjach międzyludzkich było jasne i proste – kochajcie się, szanujcie się, jedni drugich – takie było przesłanie świętego Jana Pawła II, największego z rodu Polaków” – powiedział kapłan.

„Msza święta to ofiara, spotkanie z Jezusem eucharystycznym, który nas nie pozostawił sierotami. Pamiętam pielgrzymki świętego Jana Pawła, jego msze święte, którym przewodniczył zawsze. Ta msza święta jego była odprawiana z wielką pobożnością i z pietyzmem”

– mówił ks. Ślazyk.

„Dzisiaj patrzymy w niebo, w czasie wojny na Ukrainie, w czasie jeszcze grasującej po świecie pandemii i prosimy świętego Jana Pawła II, naszego rodaka, prosimy świętych błogosławionych pańskich, aby nam pomogli pielgrzymować – wspólnie, zjednoczeni wokół stołu pańskiego, wokół Ewangelii Jezusa, żeby nasza Polska, nasza Ojczyzna, ziemia Świętego Jana Pawła II, przy którego grobie się modlimy, była błogosławiona, żeby Pan Bóg nas błogosławił, żeby Polska była Polską i żeby wartości Bóg Honor Ojczyzna były na pierwszym miejscu – w naszych sercach i naszych rodzinach”

– zakończył.

źródło: niezalezna.pl

Foto: ANDRZEJ PIEKARSKI

Belka_Rzym