Tekst alternatywny

VI Zjazd Klubów „GP” 2011: Najważniejsza jest Polska

VI Zjazd Klubów „GP” 2011: Najważniejsza jest Polska

Politycy, byli pracownicy służb specjalnych, reżyserzy, naukowcy, kibice, artyści i zagraniczni dziennikarze byli gośćmi VI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, który odbył się w dniach 27-29 maja. Gospodarzem i organizatorem tegorocznego zjazdu był piotrkowski klub „Gazety Polskiej”

Zjazd rozpoczęło 27 maja kilkugodzinne spotkanie z Antonim Macierewiczem (PiS), szefem parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia smoleńskiej katastrofy. Na panelu „Polska po tragedii smoleńskiej” poseł PiS mówił m.in. o zaniedbaniach rządu, jego bierności i całkowitym oddaniu śledztwa Rosjanom. Spotkanie było przerywane brawami i zakończyło się owacjami na stojąco.
>Różnorodne panele: służby specjalne, filmy, kibice

W sobotę 28 maja odbyły się spotkania – ten swoisty maraton rozpoczęli przedstawiciele klubów „Gazety Polskiej” z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem, jego zastępczynią Katarzynę Gójską-Hejke oraz szefem klubów „GP” Ryszardem Kapuścińskim. Spotkanie dotyczyło m.in. działalności klubów, ich udziału w debacie publicznej i stworzenie w ramach klubów think-tanków.

Ogromne zainteresowanie wzbudził panel „Walka służb z korupcją, walka korupcji ze służbami”, w którym wzięli udział Bogdan Święczkowski – szef ABW w rządzie PiS, Maciej Wąsik – zastępca szefa CBA do jesieni 2009 r., oraz Tomasz Kaczmarek – agent Tomek. Goście mówili o patologiach panujących obecnie w służbach, o braku woli do zajmowania się kluczowymi dla państwa sprawami i o skandalicznych akcjach ścigania krytyków rządu i prezydenta. Przypomnieli, że za rządów PiS walczono z korupcją bez względu na to, kto mógłby być objęty zarzutami, a po zmianie władzy szefowie służb z nadania PO natychmiast pozbyli się ludzi, którzy skutecznie zwalczali przestępczość.

Kolejne spotkanie, moderowane przez Jerzego Keniga, dotyczyło drugiego obiegu filmowego. O tym, że w Polsce po 20 latach od odzyskania niepodległości powstają filmy, które nie mają szans na emisję w telewizji publicznej, mówili reżyserzy: Anna Ferens (autorka m.in. „Zobaczyłem zjednoczony narów”, Robert Kaczmarek – producent filmu „Krzyż”, oraz Mariusz Pilis, reżyser filmu pt. „List z Polski”). Goście panelu podkreślali, że jedyną okazją zobaczenia filmów „drugiego obiegu” są autorskie pokazy i wydawanie filmów na płytach. Pokazy często są organizowane przez kluby „Gazety Polskiej”, a filmy są dodawane do „GP”.

Na zjeździe klubów „GP” debatowano także o edukacji. W panelu „Co dalej z Polską edukacją, czy degradacja jest nieuchronna” udział wzięli Barbara Nowak, Andrzej Waśko, Mirosław Boruta, Marek Michno. Paneliści mówili o fatalnej polityce Katarzyny Hall, obecnej minister edukacji narodowej, i o degradowaniu roli wychowawczej szkoły, czego jaskrawym przykładem jest ograniczenie godzin nauki historii.

Na zjeździe klubów „GP” nie mogło zabraknąć tematu, który w ostatnich tygodniach dominuje w mediach. Chodzi oczywiście o kibiców – panel pt. „Polska kibolska”, w którym uczestniczył Wojciech Wiśniewski (Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców), prowadził Piotr Lisiewicz, redaktor „Gazety Polskiej” i zagorzały kibic Lecha Poznań. Na spotkanie tłumnie przybyli kibice – mówiono m.in. o szykanowaniu kibiców, policyjnej i medialnej nagonce.

Kolejne spotkanie dotyczyło zbliżających się wyborów parlamentarnych. Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego klubu „GP”, przedstawiła szefom klubów projekt „Strażnik wyborów”. Dotyczy on aktywnego udziału członków klubów „GP” w roli mężów zaufania podczas wyborów.
> Jarosław Kaczyński: musimy pilnować wyborów

Wieczorem z uczestnikami zjazdu spotkał się prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu przekazano nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” – jej laureatem został śp. Prezydent RP prof. Lech Kaczyński.

Prezes PiS dostał również koszulkę z okładką „Gazety Polskiej” oraz cytatem z Mariana Hemara „Dla najemnych Judaszów/Bolszewickiej bestii/Nie będzie przebaczenia/Nie będzie amnestii”.

Prowadzący spotkanie Tomasz Sakiewicz zażartował, że jeżeli Jarosław Kaczyński będzie chodził w tej koszulce podczas kampanii wyborczej, na pewno wygra wybory.

Na spotkaniu prezes PiS mówił o ważnej roli klubów „GP” i samej gazety w życiu publicznym. Podkreślał, że jest ona jednym z nielicznych mediów, które przedstawia prawdziwą rzeczywistość i walczy o wyjaśnienie smoleńskiej katastrofy.

Jarosław Kaczyński wspomniał również o tegorocznych wyborach parlamentarnych i potrzebie ich monitorowania poprzez obserwatorów.

Odpowiadając na pytania uczestników, prezes PiS opowiedział o spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą.

– Powiedziałem, że jeżeli PiS dojdzie do władzy, to nie tylko będziemy zabiegali o umiędzynarodowienie śledztwa ws. smoleńskiej katastrofy, ale również zwrócimy się do NATO – przecież w tej katastrofie zginęli generałowie Sojuszu. Przekazałem także prezydentowi USA dwustronicowy memoriał – résumé tego wszystkiego, co poza jakąkolwiek wątpliwością ustalono w sprawie katastrofy smoleńskiej – mówił Jarosław Kaczyński.

Spotkanie zakończyło się koncertem, w którym wzięli udział Marcin Wolski, Paweł Piekarczyk i Stanisław Markowski.

Uczestnicy spotkania pożegnali Jarosława Kaczyńskiego gromkimi brawami i okrzykami „Jarosław!”, „Zwyciężymy!”.

W niedzielę (29 maja) przed południem odprawiona została msza św. polowa, której przewodniczył gwardian Dawid Postawa, a na zakończenie w Piotrkowie Trybunalskim odbył się marsz protestacyjny, w którym wzięło udział ponad 100 osób. Uczestniczył w nim mi.in. poseł PiS Antoni Macierewicz.

Protestujący skandowali hasła: „Nie ma stoczni, nie ma łupków, jest Tusk Donald i rząd głupków”, „Wszyscy jesteśmy kibolami” oraz „Donald, matole, twój rząd obalą kibole”.

Miejscem VI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” był ośrodek „Dresso”, który zajmuje powierzchnię 50 000 mkw., w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego. Na zjeździe było blisko 600 osób – przedstawicieli 77 klubów „GP” z Polski i z zagranicy – m.in. Kanady i Niemiec. Na zjeździe byli także zagraniczni goście: Oleś Szewczenko z Ukrainy, Valery Bujvał z Białorusi, Leonardas Vilkas z Litwy, Ali Hamzin i Bekir Mamutov z Krymu.

dk
http://niezalezna.pl/11228-zakonczyl-sie-vi-zjazd-klubow-gp

RELACJA WIDEO – ciag dalszy

FOTORELACJA – ciag dalszy

Zdjęcia – Andrzej Hrechorowicz – ciąg dalszy

https://vod.gazetapolska.pl/134-vi-zlot-klubow-gazety-polskiej

https://vod.gazetapolska.pl/141-wszyscy-jestesmy-kibolami


Spotkanie klubów „Gazety Polskiej”

Spotkanie klubów „Gazety Polskiej”- omówienie dotychczasowej działalności klubów, ich dalszy rozwój , dyskusja, wystąpienia klubowe – rozwiązywanie problemów społecznych, gospodarczych, udział w debacie publicznej, zespoły problemowe, stworzenie w ramach klubów think tanki.
Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński

http://www.klubygp.pl/archiwum/arch/zjazd/VIZjazd-GP.html


Prezes Jarosław Kaczyński na VI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”

Wystapienie Gościa Honorowego Zjazdu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Uroczyste przekazanie nagrody Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” której laureatem został Prezydent RP ŚP Lech Kaczyński na ręce pana Jarosława Kaczyńskiego.

http://www.klubygp.pl/archiwum/arch/zjazd/VIZjazd-JK.html


„Polska po tragedii smoleńskiej” – minister Antoni Macierewicz

„Polska po tragedii smoleńskiej” – minister Antoni Macierewicz na VI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim.

http://www.klubygp.pl/archiwum/arch/zjazd/VIZjazd-AM.html


Uroczysta Msza Św. Polowa VI Zjazd Klubów „GP”

http://www.klubygp.pl/archiwum/arch/zjazd/mszasw.html


FOTORELACJE KLUBOWICZÓW:

http://www.klubygp.pl/archiwum/arch/zjazd/zjazdVI-foto.html

 

zjazdVIc

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress