Tekst alternatywny

VII Wielki Wyjazd na Węgry

VII Wielki Wyjazd na Węgry

Kluby „GP” po raz kolejny organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To będzie siódmy wyjazd do przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. Nasza współpraca, rozpoczęta w 2012 r. przyjazdem tysięcy Polaków na święto narodowe Węgier, otworzyła nowy rozdział stosunków i przyjaźni między Polakami i Węgrami. Rok 2012 to apogeum ataku na rząd Viktora Orbána. W Parlamencie Europejskim przewodniczący KE José Barroso rozwodził się nad zagrożeniem demokracji na Węgrzech, broniąc międzynarodowych spekulantów, którzy doprowadzili Węgry na skraj bankructwa. Nie wspomniał, co powiedział poprzednik Orbana, premier Ferenc Gyurcsány na węgierskich taśmach prawdy: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”. Po zmianie władzy i rozpoczęciu reform Węgrzy byli całkowicie osamotnieni w Europie. Wtedy kluby „Gazety Polskiej” zorganizowały wyjazd na Węgry, który miał być wsparciem dla przemian, jakie wprowadzał Orbán. Pojechaliśmy w dniu ich Święta Narodowego, a z nami 10 tys. Polaków. Kiedy w Polsce ujawniono nasze taśmy prawdy, m.in. słowa Bartłomieja Sienkiewicza: „Ch…, d… i kamieni kupa”, Polacy także zapragnęli zmian. Po zmianie ekipy rządzącej, gdy władzę przejęło PiS, Polska została podobnie zaatakowana, jak wcześniej Węgry. Viktor Orbán nie zostawił nas w potrzebie, a węgierscy przyjaciele co roku przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas: 15 marca po raz siódmy jedziemy do Budapesztu. Jak powiedział parę lat temu w Budapeszcie red. Tomasz Sakiewicz: „Nadchodzi nasz czas – czas wolnych narodów”.

W 2012 r. podpisaliśmy umowę o współpracy pomiędzy Radą Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech a klubami „Gazety Polskiej”. W porozumieniu tym, w którym zawarto sentencję „Nic o nas bez nas”, znalazły się także następujące słowa: „Nasza wspólna ojczyzna, Europa, potrzebuje współdziałania jej obywateli jak nigdy dotychczas, i to w oparciu o duchowe skarby tego starego kontynentu, o tradycyjne wartości jego narodów. Naszym celem jest ponowne zapewnienie należnego miejsca tym siłom spajającym, jakimi są rodzina, wierność, wiara i miłość bliźniego”. Te słowa musimy przypominać zwłaszcza teraz, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jadąc do Budapesztu będziemy wspierać rząd Viktora Orbána, naszego sojusznika w Parlamencie Europejskim. Europa powoli się budzi, w wielu krajach do władzy dochodzą partie, które zaczynają mówić tak jak Polacy i jak Węgrzy mówią od lat.

Trzy lata temu w swoim wystąpieniu na uroczystościach Święta Niepodległości w Krakowie prezes CET dr László Csizmadia powiedział: „Polska i Węgry, wraz z innymi narodami środkowoeuropejskimi, bałtyckimi i bałkańskimi, mogą przeprowadzić transfuzję zachodnim demokracjom rozleniwionym dobrobytem. Widzimy, że Unia Europejska nie jest drogą jednokierunkową. Często naprzeciw nas wychodzą tacy, którzy uważają, że przepisy unijne ich nie dotyczą, że mogą nas zmusić do przyjęcia stworzonych przez siebie podwójnych standardów (…). Jarosław Kaczyński i Viktor Orbán od lat dobrze wiedzą, że najważniejsze jest zreformowanie Unii. Lecz to może się udać tylko wtedy, kiedy poprze ich większość obywateli Europy, kiedy ta większość stanie po stronie odnowy chrześcijaństwa, rodziny, ojczyzny. Europa równych narodów – to jest nasza droga. Nie zapomnijmy, że niepodległość trudno jest wywalczyć, ale jeszcze trudniej zachować!”. To ważne słowa i istnieje wielka szansa, że po tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego dołączą do nas takie kraje jak np. Włochy, Francja, czy Hiszpania. Dlatego musimy się nawzajem wspierać, żeby wspólnie zmieniać Europę.

Ostatnie Wielkie Wyjazdy na Węgry, zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej”, na zawsze pozostaną w sercach i pamięci tych tysięcy Polaków, którzy podążyli do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla węgierskiego narodu.

Na razie możemy podać tylko wstępny plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Wyjeżdżamy specjalnie wynajętym pociągiem 14 marca z Warszawy i Krakowa. Do Budapesztu przyjedziemy 15 marca w godzinach porannych. Z dworca zostaniemy autobusami przewiezieni do hoteli. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca. Złożymy kwiaty pod Pomnikiem Józefa Bema i pod Pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszcie. Przewidziane są przemówienia przedstawicieli delegacji polskiej oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. 16 marca po całodziennym zwiedzaniu Budapesztu późnym wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYJEŹDZIE JEST:

Wpłata na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzono na tę okazję: PKO SA 26 1240 1040 1111 0010 7806 1812

W temacie przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska, oraz daty urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasto (Warszawa, Kraków), gdzie będą Państwo wsiadać.
Prosimy o dopisanie numeru telefonu.
Wpłata na konto równoznaczna jest z akceptacją regulaminu wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Osoby które nie podały kompletnych danych prosimy o uzupełnienie je i wysłanie za pomocą formularza dostępnego na stronie www.wielkiwyjazdnawegry.pl, lub  bezpośrednio na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Ostatecznym terminem wpłaty na WWnW jest: 1 marca 2019 r. lub do wyczerpania miejsc, o czym zostaniecie Państwo powiadomieni

Ceny za cały wyjazd:

– miejsca siedzące – 340 zł brutto
– miejsca w wagonie sypialnym – 440 zł brutto BRAK WOLNYCH MIEJSC W WAGONIE SYPIALNYM OD 5 lutego 2019 r. g. 23.59

W cenie zawarty jest:
– koszt przejazdu w obie strony pociągiem,
– jednodniowy pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, oraz śniadanie,
– kolacja 15 marca w hotelu,
– przejazdy specjalnie wynajętymi autobusami, np. z pociągu do hotelu i na uroczystości,
– koszt ubezpieczenia,
– broszury i drobiazgi (np. identyfikatory, buttony, smycze) z którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier.
Proszę w miarę szybko podjąć decyzję, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a my jesteśmy zobligowani np. zapłacić „z góry” za hotele.

Nowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl, www.klubygp.pl, oraz w mediach Strefy Wolnego Słowa. Kontakt: p. Ewa Wójcik, tel. 505 038 217, p. Maria Mach, tel. 789 347 787 Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl. Przewodniczący klubów „GP” będą na bieżąco informowani o szczegółach wyjazdu.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress