Tekst alternatywny

VIII Patriotyczne Śpiewanie 2019

VIII Patriotyczne Śpiewanie 2019

VIII Patriotyczne Śpiewanie, tradycyjnie odbyło się w gościnnych progach DOK w sali Pegaz. Program i scenariusz opracował Janusz Maniecki, który wspólnie z Ireną Bukalską i Romanem Kowalczykiem, sprawnie i dowcipnie poprowadzili imprezę. Prowadzący powitali zebranych oraz zaproszonych gości, wśród nich posła Wojciecha Murdzka oraz wicewojewodę dolnośląskiego Jarosława Kresę. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali rozpoczęło się wspólne śpiewanie. W śpiewaniu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy miasta, ale również całe rodziny; dziadkowie z wnukami i małżeństwa z dziećmi. Piosenki prezentowane na wielkim ekranie opatrzone były tekstem i dodatkowo wzbogacone zdjęciami, filmami oraz obrazami z dziejów walki o niepodległość i wojny z Niemieckim oraz Rosyjskim agresorem. Pieśni podzielone na cztery tematyczne bloki, jak zwykle szybko trafiły do przekonania obecnych a ich głośny śpiew słyszany był daleko. Prezentację, teksty pieśni i obsługę techniczna zapewnił jak zwykle Mirosław Siedlarski.
Dużo wzruszeń dostarczył uczestnikom imprezy występ „Dwóch pokoleń” – rodzinnej grupy w składzie tata Aleksander i jego dzieci Alicja i Mikołaj, którzy zaśpiewali pieśń zespołu HORYTNICA – Emilia Plater (tekst i ścieżkę muzyczną udostępnił im zespół Horytnica), ich występ to piękna sztafeta patriotycznych pokoleń.
Śpiewanie zakończyło się radosnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wyjątkową atmosferę wieczorowi dała pięknie udekorowana sala, wzajemna życzliwość zgromadzonych a przede wszystkim melodie i słowa wojskowych oraz patriotycznych pieśni, bliskich sercu każdego Polaka. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspólne wspaniałe przeżycia, które już zapisały się w naszej pamięci. Jesteśmy przekonani, że patriotycznych wzruszeń dostarczą nam w kolejnych latach uroczystości, które już na trwałe wpisały się w kalendarz i życie naszego miasta. Dwie godziny z polskimi pieśniami upłynęły szybko i teraz odliczamy czas do dziewiątej edycji naszej uroczystości w listopadzie przyszłego roku.

Janusz Maniecki

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress