Tekst alternatywny

W hołdzie Ofiarom tragedii smoleńskiej – Houston

W hołdzie Ofiarom tragedii smoleńskiej – Houston

10

kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem wydarzyła się jedna z największych tragedii w historii Państwa Polskiego. W katastrofie lotniczej  delegacji udającej się z narodową misją do Katynia zginęło 96 osób.

Zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  Lech Kaczyński, dźwigający na sobie majestat i wielowiekowe dziedzictwo wolnej Rzeczypospolitej, jego Małżonka Maria Kaczyńska z Mackiewiczów, zginął Prezydent Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, duchowni, dowódcy wojska, liderzy środowisk patriotycznych, załoga samolotu.

Zginęli oddając hołd Jej Najwierniejszym Synom, w 70-ta rocznicę mordu na ponad 20 tysiącach polskich żołnierzy i oficerów, którego w 1940 roku dokonało w Katyniu totalitarne państwo sowieckie.

 

Z

ginęli ci co prowadzili nas w trudnych czasach i byli nam najbardziej potrzebni. To wielka tragedia i strata dla naszego Narodu. Po raz kolejny Polska traci swoich najlepszych Obywateli. Mamy świadomość, że elita Państwa, jaka zginęła w Smoleńsku, kształtuje się przez dziesięciolecia. Trudno uwierzyć w tak ogromną tragedię.

Boże – Jak stworzyć polską elitę w miejsce dawnej, prawdziwej polskiej inteligencji, dla ktorej służba Ojczyźnie, Jej Wolność i Wielkość była najświętszym obowiązkiem, elity wymordowanej przez okupantów niemieckich i sowieckich oraz Żołnierzy Niezłomnych dobijanych w ciemnych latach PRL-u? Jak stworzyć nową Elitę zdolną do wskazywania celów narodowi i pokierowania nim? Jak to zrobić wbrew  rządowi Tuska, który niszczy naszą historie, niszczy naszą tożsamość narodową i wrecz wyrzeka się naszej Niepodleglości?

 

Boże – Zranieni i poruszeni do głębi serca śmiercią Prezydenta Polski, jego Małżonki i dziewięćdziesięciu czterech wybitnych przedstawicieli państwa polskiego, oddajemy hołd tym, którzy pragnąc uczcić męczeństwo Polaków w Katyniu do ostatnich chwil walczyli o należną Im pamięć. Pochylamy głowy przed ofiarą duchownych, dowódców Wojska Polskiego, kierujących najważniejszymi instytucjami państwowymi, przedstawicielami parlamentu i rządu, rodzin katyńskich i osób zasłużonych dla utrwalania naszej narodowej pamięci.  Oddajemy hołd ich wierze w lepszą Polskę.

Boże – Biorąc Ciebie na świadka, kolejny raz przysięgamy nigdy nie zapomnieć tej ofiary. Przysięgamy że ”Choćby dojście do triumfu pełnej prawdy było odległe, będziemy drążyć skałę kłamstwa. Bezustannie”.

 

N

a oczach całego świata dokonano zagłady prezydenckiej delegacji NATO-wskiego państwa. Reakcja polskich elit politycznych, lecz także NATO i UE, była po prostu fatalna. Od Warszawy, przez Brukselę i Waszyngton przekonywano, że przyczyną tej tragedii nie mogło być żadne celowe działanie. Głupota i strach sparaliżowały rządy i media. Bojąc się, że Polacy mogą nawet bez pomocy własnych władz ustalić prawdę, oddano śledztwo Rosjanom. Ci już bez żadnych ceregieli zniszczyli dowody, a odpowiedzialność za tragedię przerzucili na ofiary katastrofy.

 

N

aszym obowiązkiem, wobec poległych i przyszłych pokoleń, pozostaje wyjaśnienie wszystkich przyczyn tej tragedii. Całokształt błędów i zaniechań związanych z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz wściekły jazgot antypolskich telewizji, radia i prasy upewnia nas, że rządzący mają wiele do ukrycia i boją się tej prawdy . Gdyby było inaczej, to ten rząd pierwszy dążyłby do dokładnego wyjaśnienia przyczyn tej tragedii, a wszyscy wiemy że tak nie jest.

Tej władzy, temu rządowi w sprawie katastrofy smoleńskiej wierzyć nie można.

Dzisiaj nie mamy już wątpliwości, ze wszystko, co przez ostatnie cztery lata słyszeliśmy i oglądaliśmy w pro-rządowych mediach było kłamstwem. Nie jakimś przeinaczeniem czy błędem, po prostu świadomym kłamstwem, inspirowanym przez Moskwę i jej ludzi w Polsce.

 

D

omagamy  się rozliczenia tych wszystkich, którzy odmawiając prezydentowi prawa do uczczenia poległych w Katyniu, doprowadzili do tej Tragedii. Wszyscy winni muszą ponieść konsekwencje przymykania oczu na profanacje zwłok ofiar tragedii smoleńskiej, kłamstwa minister Kopacz dotyczące sekcji zwłok i skandalicznej decyzji całkowitego przekazania śledztwa Rosjanom a także kłamstw skierowanych wobec żołnierzy Wojska Polskiego, polskich lotników i generała Błasika, którego Polski rząd wraz z reżimem Putina fałszywie oskarżył o pijaństwo na pokładzie samolotu.

Za kłamstwa, dezinformacje i manipulacje faktami, z jakimi mamy do czynienia od pierwszych minut po katastrofie, odpowiedzialny jest osobiście  Donald Tusk, Bronisław Komorowski oraz media „głównego ścieku”  bezkrytycznie popierające obecny reżim w Polsce.

 

W

yrzekając się zemsty przysięgamy wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy do tej tragedii doprowadzili. Nie pozwolimy zmarnować zadanego nam cierpienia, nie zapomnimy bezczeszczenia Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, nie zapomnimy łez ani chwil poruszenia całego narodu . Kto dziś, widząc Putina anektującego Krym, kto widząc jego szyderczy uśmiech i środkowy palec, pokazany wobec świata, kto dziś poznając kolejne matactwa śledztwa smoleńskiego – nadal jeszcze wyklucza zamach i wciąż dałby się pokroić za wersję pancernobrzozowej katastrofy – ten daje już tylko wyraz bezgranicznej naiwności i nieuleczalnej głupoty. Prawda o katastrofie smoleńskiej jest miarą naszej wolności. W tej chwili jesteśmy niestety upokorzonym i sponiewieranym narodem, któremu być może można bezkarnie zamordować prezydenta i wmówić „pancerną brzozę”.

Apelujmy więc do instytucji międzynarodowych o pomoc w wyjaśnieniu tej strasznej tragedii, wstydząc się przed wolnym światem, że obecnie rządzący Polską  reżim sam tego zrobić nie potrafi lub się tego boi.

 

P

amietajmy i módlmy się za tych którzy znów zginęli na tej „nieludzkiej ziemi”.

Jeśli kiedykolwiek o nich zapomnimy, Ty Boże zapomnij o nas …

Nie dziwmy się, że ludzie, których uznano za gorszych od lepszych, kiedy intonują uświęcony hymn „Boże, coś Polskę” proszą: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. 

 

Klub Gazety Polskiej w Houston.

6 kwietnia, 2014 roku

kgphouston@yahho.com

Houston_banner

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress