Tekst alternatywny

W Raciborzu uczczono pamięć Ofiar tragedii smoleńskiej

W dniu 19. kwietnia Klub Gazety Polskiej w Raciborzu uczcił Pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, organizując uroczystość 1. Rocznicy Odsłonięcia Tablicy Smoleńskiej w naszym mieście.
We  mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięli udział licznie zgromadzeni członkowie Klubów Gazety Polskiej, także z  miast sąsiedzkich, przedstawiciele nauczycielskiej Solidarności, a także wielu mieszkańców miasta.
Poczty sztandarowe Solidarności zakładów Carbon i Rafako uświetniły naszą uroczystość, dodając jej godności i powagi.
Obecność zaproszonego przez Klub GP Racibórz posła PIS, Pana Czesława Sobierajskiego, uczyniła tę pierwszą rocznicę odsłonięcia Tablicy Smoleńskiej wydarzeniem ważnym w życiu miasta, a równocześnie jest dowodem szacunku dla pracy i zaangażowania członków klubu.
Kwiaty pod tablicą złożyli członkowie Klubów GP, Pan Poseł Czesław Sobierajski, pełnomocnik PIS w imieniu Pana Posła PE, Bolesława Piechy oraz przewodnicząca nauczycielskiej organizacji „Solidarność”.

Schola Liturgiczna z Raciborza towarzyszyła na niezwykle pięknym śpiewem podczas mszy i uroczystości pod Tablicą Smoleńską.
O znaczeniu Prawdy, Miłosierdzia, Pamięci mówił w swym wystąpieniu Pan Poseł Czesław Sobierajski.

Słuchając  Apelu Poległych myślami i sercem łączyliśmy się z rodzinami ofiar, które do dziś nie mogą zamknąć czasu żałoby, bo Prawda nie potrafi zwyciężyć kłamstwa o katastrofie.
Ksiądz Proboszcz , który wcześniej celebrował mszę świętą za ofiary smoleńskiej tragedii, pod Tablicą Smoleńską wraz ze zgromadzonymi odmówił najpiękniejszą w naszej religii modlitwę – „Ojcze nasz, który jesteś w niebie….”.
W taki sposób zanieśliśmy prośby do Boga o zbawienie tych, którzy nad smoleńskim lotniskiem życie oddali dla Polski.

Po uroczystości zaprosiliśmy wszystkich obecnych na chwile wspomnień i rozważań do domu katechetycznego.
Przy kawie i wypiekach, przygotowanych przez członków Klubu GP Racibórz, nawiązywały się nowe przyjaźnie, a liczni goście wyrażali  w słowach podzięki wdzięczność za przygotowanie uroczystości i za jej podniosłą atmosferę.

Chcę podziękować członkom Kluby Gazety Polskiej w Raciborzu za niezwykły finansowy i organizacyjny wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości.
Gościom zaś dziękuję za obecność, kwiaty, przemówienia i za to, że okazujecie zrozumienie i szacunek dla każdego działania na rzecz Polski.
Taką postawą sami wspieracie naszą Ojczyznę.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć uwieczniających ten piękny dzień.

Stefania Pak, przewodnicząca Klubu GP Racibórz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress