Tekst alternatywny

W Toronto więcej ludzi na Biniendzie, niż Wałęsie-Wajdy (wideo)

W niedziele, 6-go października 2013 odbyło się w Toronto zorganizowane przez nasz Klub „Gazety Polskiej„ przy współpracy z Gmina 26 Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie spotkanie z ekspertem Zespołu Parlamentarnego d/s Badania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, Dziekanem Wydziału Inżynierii Cywilnej Uniwersytetu w Akron, Ohio, Panem Profesorem Wiesławem Binienda oraz z reprezentantem prawnym części rodzin ofiar Katastrofy Smoleńskiej Panią Maria Szonert-Binienda Esq.

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej„ w Toronto, Pani Joanna Jaroszewska wraz z członkiem zarządu Klubu, Panem Markiem Iwankiem. Witając Gości Honorowych oraz wszystkich przybyłych- jak zauważyła w swojej relacji filmowej ze spotkania pani Violetta Kardynał, sądząc po frekwencji cieszyło się ono zdecydowanie większym zainteresowaniem niż pokaz na Toronto Film Festival film A.Wajdy gloryfikującego niejakiego Bolka, filmu rzekomo zasługującego na nagrodę Oskara http://www.youtube.com/watch?v=pc3skSxYpW0

Na spotkaniu obecni byli miedzy innymi przedstawiciele organizacji polonijnych: Przewodniczący Klubu GP z Ottawy, Pan Wacław Kujbida, Prezes Zarządu Głównego Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie pan Bogusław Jacek Bukin, przewodnicząca Polonii dla PiS pani Małgorzata Karbowska, przedstawiciele władz innych organizacji, a także Redaktorzy Naczelni czołowych torontanskich czasopism prawicowych.

Wszyscy zgromadzeni minuta ciszy uczcili pamięć ofiar katastrofy w Smoleńsku, a następnie wspólnie zmówili modlitwę „Ojcze Nasz”.

Jako pierwszy wystąpił recytując swoje wiersze inspirowane tragedia smoleńska pan Aleksander Rybczyński z Toronto.

Następnie Profesor Wiesław Binienda wygłosił wykład w którym przedstawił miedzy innymi wyniki swoich najnowszych badań nad właściwościami aluminium używanego do budowy poszycia samolotów.

Przeprowadzone przez niego eksperymenty i symulacje komputerowe udowodniły, ze nawet przy prędkości wielokrotnie większej niż prędkość samolotu, który uległ katastrofie w Smoleńsku jego aluminiowe poszycie nie powinno rozczłonkować się na tysiące małych fragmentów, jest to bowiem całkowicie sprzeczne z właściwościami tego metalu.

Według badań Profesora Biniendy, aby takie rozczłonkowywanie nastąpiło, konieczne było poddanie poszycia aluminiowego działaniu sił innych niż występujące przy zderzeniu samolotu z ziemia czy drzewami- w swoich eksperymentach Profesor udowodnił, ze nawet zderzenie z gruba płyta stalowa przy prędkości 300 m/s, a wiec trzykrotnie większa, powodowało jedynie zwijanie aluminium a nie jego rozpad na kawałki.

Profesor Binienda z wielkim poczuciem humoru opisał również przebieg jego przesłuchania w polskiej prokuraturze wojskowej.

Następnie, Pani Maria Szonert-Binienda w swoim wykładzie przeprowadziła analizę śledztw prowadzonych w przeszłości w sprawach katastrof lotniczych w których zginęły głowy państw oraz Przewodniczący ONZ.

Jak się okazuje, we wszystkich przypadkach te katastrofy nastąpiły w sytuacji nasilonej walki politycznej i wszystkie poprzedzone były nieudanymi próbami zamachu na owe głowy państw. Przy tej okazji Pani Maria Szonert-Binienda przypomniała, ze katastrofę i śmierć Św. Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego również poprzedziła próba zamachu na jego życie w Gruzji.

Zwróciła tez uwagę, ze we wszystkich analizowanych przypadkach śledztwa w sprawie katastrof charakteryzował pośpiech w ich zamknięciu oraz ich powierzchowność i wielka ilość błędów lub wręcz zafałszowań dowodów w sprawie lub celowe pomijanie dowodów, które mogłyby wskazywać na zamach, a także utrudnianie śledztwa przez politycznych przeciwników ich ofiar.

We wszystkich przypadkach wznowienie śledztwa i jego prawidłowe przeprowadzenie, możliwe było dopiero po zmianie układu politycznego w danym kraju- czasami po bardzo wielu latach.

Mówiąc o ostatnich atakach na ekspertów Zespołu Parlamentarnego d/s Wyjaśnienia Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej Pani Maria Szonert-Binienda przypomniała instrukcje wydana przez władze stalinowskie w 1951 roku, która zalecała rozpracowanie wszystkich aspektów życia ekspertów śledztwa w sprawie sowieckiego mordu na polskich więźniach w Katyniu w celu ich skompromitowania lub podważenia ich autorytetu naukowego. Pani Maria Szonert zauważyła, ze wygląda na to, ze rząd D.Tuska uaktualnił, rozwinął i wprowadza w życie powyższą instrukcje wzorując się na sprawdzonych ubeckich metodach.

Bardzo wzruszającym momentem spotkania było spontaniczne wystąpienie jednego z widzów, 84 letniej mieszkanki Toronto, Sybiraczki, Pani Aliny Makowieckiej. Jej wspaniała i bardzo wzruszająca deklamacja wiersza o Katyniu została przyjętą owacjami na stojąco- Szanowna Pani Halino! Z całego serca w imieniu naszych Gości Honorowych, Pani Szonert-Biniendy Esq., Pana Profesora Wiesława Biniendy, naszego Klubu oraz wszystkich zgromadzonych jeszcze raz dziękuje za przepiękna lekcje patriotyzmu.

Na zakończenie, Profesor Wiesław Binienda i Pani Maria Szonert-Binienda odpowiadali na pytania polonijnej publiczności.

Goście Honorowi wieczoru swoimi bardzo interesującymi wykładami potwierdzili opinie, ze są osobami o wielkiej wiedzy z zakresu swojej specjalności i ze w sposób bardzo logiczny i przystępny, korzystając z wyników badań naukowych potrafią uzasadnić przekonywująco swoje stanowisko w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz śledztwa w tej sprawie – i jest to główna przyczyna dla której rząd Tuska i media głównego ścieku, jak diabeł świeconej wody bronią się przed daniem społeczeństwu polskiemu szansy zapoznania się z całością wypowiedzi i materiałów opracowanych przez ekspertów zespołu parlamentarnego pod przewodnictwem posła Antoniego Macierewicza, zasadność ich opinii jest bowiem porażająca- przy tym w bezpośrednich rozmowach z publicznością na zakończenie spotkania Goście okazali się być osobami niezwykle serdecznymi i ciepłymi.

Mamy nadzieje, ze jeszcze wielokrotnie będziemy mieli zaszczyt powitać ich ponownie w Toronto.

Klub „Gazety Polskiej” w Toronto.

Joanna Jaroszewska

Wideo: Polonia Tube

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress