Tekst alternatywny

Warka: W Rocznicę Nocy Listopadowej

Rocznica Powstania Listopadowego dla Warki to szczególnie ważne wydarzenie z uwagi na osobę Piotra Wysockiego – bohatera Nocy Listopadowej, przywódcy zrywu młodych podchorążych w 1830 roku. Piotr Wysocki /dla nas Pułkownik/ urodził się i zmarł w Warce.
29 listopada w Warce odbyły się coroczne uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego.

Przedstawiciele KGP w Warce, o godzinie 15.30 na starym wareckim cmentarzu złożyli pokłon bohaterowi Powstania i jednocześnie swojemu Patronowi wspólnie z przedstawicielami Towarzystwa Miłośników Miasta Warki oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej Warka.
Złożono kwiaty i zapalono światełka pamięci oznaczone logo organizacji.

Grób bohatera ozdobiony został piękną wiązanką ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Warce, który jest od wielu lat jednym z opiekunów instytucjonalnych tego miejsca pamięci narodowej.

Później można było wziąć udział w uroczystościach miejskich, które rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Piotra Wysockiego i Ojczyzny w Kościele MB Szkaplerznej w Warce. Z kościoła nastąpił przemarsz z pochodniami w asyście Kompanii Honorowej pod pomnik Piotra Wysockiego między ulicami Wysockiego i Długą gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Foto: Danuta Sadowska
Grażyna Kijuc -Przewodnicząca KGP w Warce im. Piotra Wysockiego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress