Tekst alternatywny

Warszawa – spotkanie z autorem książki pt. „Ludzie Czerwonego Mroku” – Panem Jakubem Maciejewskim, 16 maja

W imieniu Wydawnictwa M serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem książki pt. „Ludzie Czerwonego Mroku” – Panem Jakubem Maciejewskim, 16 maja, g. 17, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie przy ul. Rakowickiej. Zaprasza Wydawnictwo M.

„Ludzie Czerwonego Mroku” to wstrząsający opis: ideologii marksistowskiej i jej korzeni, kulisów przewrotu bolszewickiego i krwawego żniwa terroru. Książka stanowi przestrogę przed niszczącą ideologią.

Autor książki, Jakub Maciejewski, szczegółowo opisuje tło Rewolucji Październikowej z 1917 r., przedstawiając obraz czerwonego terroru. Należy pamiętać, iż określenie „rewolucja październikowa” to nazwa, która jest wytworem komunistów. Bliższe prawdzie historycznej jest określenie „przewrót bolszewicki”. Książka dokładnie przybliża sposoby walki rządu komunistycznego z Kościołem katolickim, który to miał ogromny wpływ na Polaków. Autor, interesujący się dwoma skrajnie różnymi epizodami historii – sarmatyzmem i komunizmem, szczególną uwagę skupił wokół roli idei marksizmu, która zniszczyła moralność i fundamentalne prawa człowieka. Cytując: „Rewolucjonista to człowiek stracony. Nie ma własnych interesów, spraw, uczuć przywiązania, własności, nawet nazwiska”.

W tym roku przypada setna rocznica odkąd Włodzimierz Lenin i garstka bolszewików na jego czele dokonali zamachu stanu w 1917 r., przejmując władzę nad potężnym imperium. Książka przedstawia wydarzenia z ówczesnego czasu i szczegółowo opisuje aparat władzy oraz ideologię, która niszczyła podstawowe wartości człowieczeństwa i chrześcijaństwa. Pozycja wzbogacona o biografie postaci ruchu bolszewickiego i teoretyków komunizmu to doskonałe kompendium wiedzy na temat ówczesnych czasów. Bez wątpienia książka ta urasta do rangi lektury obowiązkowej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress