Tekst alternatywny

Warszawa – wieczór poetycki z Marią Dorotą Pieńskowską autorką tomu pt.” Ostańce”, 19 września

Warszawa – wieczór poetycki z Marią Dorotą Pieńskowską autorką tomu pt.” Ostańce”, 19 września, g. 18, Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24. Zaprasza Oficyna Wydawnicza Volumen.

Zaproszenie Ostańce Klub Księgarza

Maria Dorota Pieńkowska „Ostańce”

Poezję czytuję rzadko, ale po swojemu, nie od deski do deski, tylko otwierając na chybił trafił, czasem dając się ponieść jakiemuś wątkowi. W ten sposób na dzień dobry dostałem w mordę wierszem Kwatera Ł […] i już mi nie było do śmiechu, prawdę mówiąc, byłem bliższy płaczu.

Potem nie było lepiej, od wiersza do wiersza, o łagodności Rotmistrza, o „dobrych”, ludziach stroniących od historii i prawdy, którym nie przeszkadzają kości, po których stąpają, o krwi Kolumbów w żyłach Warszawy, pieśni dziadowskiej z Krakowskiego Przedmieścia…

I ten, który od kilku dni stoi mi ością w gardle, o spotkaniu z Ojcem we śnie. No dobrze poezjo, zrozumiałem tę nauczkę.

Cezary Krysztopa, Zemsta Poezji

Zdawało się po śmierci Herberta, że długo będziemy musieli czekać na kogoś wyjątkowego, podobnego do niego, a przynajmniej idącego w tę samą stronę, co on. I doczekaliśmy się.

Stanisław Srokowski, z recenzji Poetka pamięci, miłości i prawdy

Pięknie metafizykę […] pochodu dziejowego ku wolności przez zasieki niewoli zrozumiała, odczuła i wyraziła Maria Dorota Pieńkowska w swym wierszu Wybór z tomu Noc światła (2015).

Tomasz Burek, ze wstępu do antologii Wrzesień 1939

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress