Tekst alternatywny

Ważne zmiany w Klubach „GP” w Ameryce Północnej. III Zjazd zakończony. (Fotorelacja)

Ważne zmiany w Klubach „GP” w Ameryce Północnej. III Zjazd zakończony

W Doylestown w USA zakończył się III Zjazd Klubów Gazety Polskiej Ameryki Północnej. W wyniku wyborów, nowym koordynatorem klubów Gazety Polskiej w Ameryce został Maciej Rusiński, dotychczasowy wiceszef klubu w Nowym Jorku. Koordynatorami na USA i Kanadę zostali Tadeusz Antoniak oraz Dariusz Melon. Koordynatorem ds. politycznych jest Wacław Kujbida. Agata Mikołajczyk będzie koncentrować się na kierowaniu klubem „GP” w Chicago.

Jednocześnie na zjeździe podjęto ważną uchwałę.

UCHWAŁA III ZJAZDU KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ Z USA I KANADY

W związku z mającym odbyć się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie Szczytem NATO uczestnicy III-go Zjazdu Klubów Gazety Polskiej z USA i Kanady w imieniu członków całej organizacji oraz wszystkich obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady pochodzenia polskiego zwracają się do Administracji, Senatorów oraz Członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, jak i do Rządu oraz Senatorów i Posłów Parlamentu Kanady z apelem o zdecydowane poparcie i działania na rzecz wzmocnienia Wschodniej flanki NATO, a w szczególności:

1. Rozwoju infrastruktury militarnej NATO na terytorium Polski,

2. Rozmieszczenia na terytorium Polski niezbędnego sprzętu i zapasów militarnych,

3. Rozmieszczenia na terytorium Polski odpowiednich wielonarodowych jednostek NATO.

Podobnie jak większość obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady pochodzących z Polski,  Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Gruzji, a także innych państw Europy Środkowej i Wschodniej uważamy, że jedynie podjęcie takich kroków zapewni realną i trwałą stabilizację niezbędną dla rozwoju demokracji – a co za tym idzie również zabezpieczenia długofalowych interesów Stanów Zjednoczonych i Kanady w tym rejonie.

27-29 maja 2016 r.
Doylestown, Pennsylvania

——————————-

Matka BozaW trakcie III Zjazdu Klubów „GP” z USA i Kanady, który się odbył w Sanktuarium Maryjnym w Doylestown, jeden z jego uczestników przypomniał zebranym ważne słowa Kardynała Augusta Hlonda sprzed  ponad 67 laty o Matce Bożej, o roli Polski w dzisiejszym świecie i o najważniejszym orężu w walce ze złem tego świata, po czym zaapelował do zebranych o przyjęcie protektoratu Matki Najświętszej.

 POBIERZ: kliknij

————————————-

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze Zjazdu. ( Galeria będzie uzupełniana na bieżąco)

Foto.: Tomasz Slupek – KGP Toronto 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress