Tekst alternatywny

Wicepremier przeprasza Kluby „GP” i Rodziny Smoleńskie. Chodzi o uroczystości z 10 kwietnia

Wicepremier przeprasza Kluby „GP” i Rodziny Smoleńskie. Chodzi o uroczystości z 10 kwietnia

Nie milkną echa błędów organizacyjnych uroczystości z 10 kwietnia. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, wiele osób nie mogło dostać się na pl. Piłsudskiego. Przeprosiny skierował do członków Klubów „Gazety Polskiej” i Rodzin Smoleńskich wicepremier Piotr Gliński.

Jak już informowaliśmy, członkowie klubów „Gazety Polskiej” przyjechali do Warszawy, aby oddać hołd śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Niestety, wielu z nich nie dotarło na pl. Piłsudskiego. W rozmowie z naszymi dziennikarzami nie kryli oni rozczarowania. Oczywiście każdy chciał wziąć udział przede wszystkim w kluczowych wydarzeniach na pl. Piłsudskiego, gdzie stanął pomnik. Niektórzy pojawili się już kilka godzin wcześniej, bo spodziewano się tłumów Polaków chcących oddać hołd Prezydentowi.

Tymczasem na miejscu okazało się, że są tylko dwie bramki: jedna dla VIP-ów, druga dla publiczności. Tą drugą mieli wchodzić m.in. członkowie klubów. Poza tym cały plac został objęty ochroną. Błyskawicznie powstał problem. Wprawdzie był sektor dla ludzi bez identyfikatorów, ale oddalony od najważniejszych wydarzeń. Ludzie nie mieli informacji o nim, a służby tam nie kierowały.

CZYTAJ WIĘCEJ: SOP nie poradził sobie z tłumami. Uroczystość, która mogła wyglądać inaczej

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w swoim felietonie, który ukazał się dziś na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość popełniło ostatnio kilka poważnych błędów wizerunkowych i jako jeden z nich wymienia to, co działo się 10 kwietnia w Warszawie w czasie obchodów rocznicy tragedii smoleńskiej.

– Wypada przeprosić wszystkich, którzy tego dnia zostali źle potraktowani, o których zapomniano, którym odebrano możliwość godnego przeżywania uroczystości, szczególnie członków klubów „Gazety Polskiej”. Dla nas nie jest to powód do obrażania się na PiS, bo wierzymy, że to jedyna partia, która nawet jeśli popełnia błędy, jest w stanie zagwarantować suwerenność Polski i odbudować nasze państwo – napisał Tomasz Sakiewicz. [CAŁY TEKST TUTAJ]

Swoje przeprosiny do członków Klubów „Gazety Polskiej” i Rodzin Smoleńskich skierował wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego:

„Serdecznie przepraszam wszystkich – zwłaszcza członków Klubów GP i Rodzin Smoleńskich – których dotknęły błędy w organizacji uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Piotr Gliński” – napisał na Twitterze.

 

Źródło:http://niezalezna.pl/222463-wicepremier-przeprasza-kluby-gp-i-rodziny-smolenskie-chodzi-o-uroczystosci-z-10-kwietnia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress