Obaj politycy przysłali swoje nagrania w którym zwrócili się do klubowiczów.

– Jesteście Państwo solą naszej ziemi, społeczeństwem obywatelskim. Jesteście tą siecią zorganizowaną ludzi najbardziej oddanych polskim sprawom. I za to bardzo dziękuję. Za tę aktywność, za to wszystko, co robicie wspierając polskie sprawy. (…) – mówił wicepremier Piotr Gliński.

– Dziękuję wszystkim Klubom „Gazety Polskiej” za wsparcie, za to, że uczestniczycie w inicjatywach [MKiDN upamiętniających bohaterstwo Polaków – red.], że je wspieracie. I że podobnie jak my dbacie o polskie sprawy każdego dnia

– stwierdził.

– Kluby „Gazety Polskiej” to nie tylko miejsce podtrzymywania osobistych kontaktów i patriotycznej aktywności, ale przede wszystkim – płaszczyzna wymiany myśli pomiędzy tymi Polakami, którym bliskie są ideały wolności, solidarności, i sprawiedliwości. Kluby „Gazety Polskiej” wspierają polskich patriotów na całym świecie, zaś ich członkowie poświęcają swój czas pielęgnując polską historię. Organizują spotkania dyskusyjne, z przedstawicielami świata polityki, dziennikarstwa i kultury. A przede wszystkim pielęgnują miejsca pamięci w wielu krajach świata. (…) – ocenił z kolei wicepremier Jarosław Gowin,

– Członkowie Klubów są zaangażowani w obronę polskiej demokracji i wolności słowa. Nadzwyczajne zjazdy Klubów „GP” to wielkie święto środowiska Strefy Wolnego Słowa. Nie mogło za tym zabraknąć spotkania także w tym roku. Powiedziałbym wręcz, że właśnie teraz, w tym trudnym czasie, takie spotkanie jest niezwykle potrzebne. Dlatego dziękuję, że pomimo pandemicznych ograniczeń zorganizowaliście państwo obchody 15-lecia swojej działalności – powiedział.

– Dziękuję Wam za niezłomność w działaniu. Za poczucie odpowiedzialności za polski naród. Oraz za determinację w realizacji waszej misji. I życzę kolejnych lat ciężkiej, owocnej pracy dla dobra polskiej racji stanu – podkreślił.