Tekst alternatywny

Wiec Solidarności z Ukrainą w Szczecinie

Klub Gazety Polskiej w Szczecinie, Klub Dyskusyjny im Józefa Mackiewicza, Koło Szczecińskie Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego 1918-19 oraz Forum Młodych PiS, zapraszają w dniu 26 lutego (środa) o godz. 18.00 na Wiec Solidarności z Ukrainą, który odbędzie się na Placu Szarych Szeregów przy Pomniku Józefa Piłsudskiego.

W wiecu wezmą udział przedstawiciele wielu organizacji, Przewodniczący Szczecińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Syrmyk oraz mieszkańcy Szczecina, którzy solidaryzują się z Ukrainą. Pragniemy pokazać, że mieszkańcom Szczecina nie jest obojętny los Ukrainy.

Wiec Solidarności z Ukrainą został zgłoszony w chwili gdy doszło do eskalacji przemocy w Kijowie ze strony obozu władzy, Prezydenta Janukowycza. W tamtych dniach w Kijowie ważyły się losy niepodległej Ukrainy.

My mieszkańcy Szczecina mając w pamięci nie tak odległe lata, kiedy to sami walczyliśmy o wolną i niepodległą ojczyznę jesteśmy zobowiązany do wsparcia narodu ukraińskiego walczącego o wolność i demokrację.

Po tym co stało się w ostatnich dniach wyrazimy naszą radość z zakończenia przemocy i odejścia znienawidzonego Prezydenta. Będziemy wspierać i solidaryzować się w budowie praworządnej i obywatelskiej Ukrainy.

Mamy nadzieję, że międzynarodowe organizacje, państwa Unii Europejskiej oraz USA będą wspierać Ukrainę w procesie transformacji politycznej oraz wesprą Ukrainę w utrzymaniu integralności kraju.

 

Z poważaniem

Marek Chabior

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Szczecinie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress