Tekst alternatywny

Wiedeń II – 7. Rocznica tragedii smoleńskiej, 9-10 kwietnia

Wiedeń II – 7. Rocznica tragedii smoleńskiej, 9-10 kwietnia

Zbliża się rocznica największej, współczesnej, narodowej katastrofy, która pozbawiła życia elitę Narodu z urzędującym prezydentem Polski śp. profesorem Lechem Kaczyńskim, Jego małżonką Marią na czele oraz prawie setkę wybitnych przedstawicieli polityki, kleru różnych wyznań, wojska, kultury i kombatantów. Zginęli jadąc oddać hołd pomordowanym polskim oficerom, policjantom, duchownym i innym przedstawicielom elity intelektualnej naszego Narodu.

Wzorem lat ubiegłych, w dniach 9 i 10 kwietnia 2017 roku, w 7 rocznicę tragicznej dla naszego Narodu Katastrofy Smoleńskiej odprawione zostaną w Wiedniu, w intencji poległych, dwie uroczyste Msze Święte.
Pierwsza Msza Św. odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia br. w wiedeńskiej katedrze Św. Szczepana o godz. 18.00. Ze względu na liturgię okresu Wielkiego Tygodnia, intencja mszalna nie zostanie wygłoszona publicznie.
Druga Msza Św. koncelebrowana odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia br. w kościele Polskiej Misji Katolickiej przy ul. Rennweg o godz. 19.00. Kazanie wygłosi ks. Tadeusz Cichoń.

Wszystkich rodaków ufających Bogu, w których piersiach bije polskie serce, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

W imieniu Klubu „GP” im. Rtm. Pileckiego w Wiedniu,
Tomasz Pawłowski

Wieden II - VII tragedii smolenskiej2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress