Tekst alternatywny

Witold Gadowski w Gliwicach – promocja książki „Lokal dla awanturynach”

Dnia 23 czerwca w auli Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim  połączone z promocją jego ostatniej książki „Lokal dla awanturnych”. Po powitaniu gościa i licznie przybyłej publiczności( około 300 osób) przez przewodniczącą Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej Martę Święcicką, krótki wstęp wygłosił kol. Damian Dzieżyc. Zwrócił on uwagę na liczne nagrody i wyróżnienia jakie otrzymał prelegent, a także przedstawił życiorys autora.

Witold Gadowski rozpoczął swój wykład od refleksji po powrocie z Brukseli, gdzie dzięki uprzejmości eurodeputowanej Anny Fotygi, przedstawiał dobrze nam wszystkim znany film dokumentalny „Insha Allah-Krew męczenników”.

Problem masowej islamskiej imigracji to temat, który autor przedstawił w bardzo ciekawym świetle. Publiczność mogła dowiedzieć się dlaczego Niemcy tak bardzo prą do sprowadzania tysięcy ludzi z obcych kręgów kulturowych. Gadowski, co jest bardzo istotne, apeluje o przyjmowanie ludzi którzy naprawdę są prześladowani i potrzebują pomocy: bliskowschodnich chrześcijan, Jazydów, Kurdów.

Jako znawca obszaru bliskiegowschodu autor wykazał, dlaczego powstało państwo ISIS, kto najwięcej zyskuje na jego istnieniu oraz  kto realnie walczy przeciw niemu.

Kolejnym omawianym tematem była problematyka „krajowa:.

Punktem wyjścia była  miażdżąca ocena III RP oraz jej fundamentu czyli okrągłego stołu.

Gadowski jako specjalista od tajnych służb wypunktował  rzeczy najistotniejsze:

-Degeneracje polskich służb specjalnych, gdzie największym problem są wysocy funkcjonariusze często jeszcze wywodzący się  z WSI czy brak systemu szkolenia który ograniczyłby penetracji służb krajów ościennych.

-Nadmierna koncentracja mediów w rękach obcego (głównie niemieckiego) kapitału.

-Oligarchizacja władzy, gdzie głównymi beneficjentami są ludzie związani z układem Kiszczak-Michnik. Brak nowych patriotycznych elit.

Po zakończeniu wykładu przyszedł czas na ożywiona dyskusję.

Przekrój pytań był bardzo zróżnicowany od polityki zagranicznej po reformy obecnego rządu po tematy związane z wojskowością.

Na zakończenie była okazja do zrobienia wspólnych zdjęć oraz  zdobycia autografów.

Tekst: Damian Dieżyc

Foto. Iwona Nowogrodzka i Alina Kędziorska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress