Tekst alternatywny

Wojciech Popkiewicz gościem Klubu „GP” w Raciborzu.

21 lutego o godz. 19.00 w Sali Za Szafą Pubu NA KOŃCU ŚWIATA odbyło się spotkanie z gościem z Wrocławia, Wojciechem Popkiewiczem. Jest on kompozytorem, autorem tekstów piosenek, pisarzem, a nade wszystko reżyserem-dokumentalistą, autorem kilkudziesięciu filmów nakręconych w wielu krajach świata, związanym z wrocławskim ośrodkiem TV i Polskiego Radia.

Wieczór nosił nazwę Echa smoleńskie i składał się z projekcji filmu dokumentalnego w reżyserii Gościa, poświęconego Aleksandrze Natalli-Świat, wrocławskiej posłance PIS, poległej w zamachu smoleńskim oraz mini-recitalu w wykonaniu wrocławskiego barda. Autor słów i kompozytor w jednej osobie, przy akompaniamencie elektrycznego pianina zaprezentował kilka utworów, w tym słynną Romantyczność, śpiewaną przed laty przez Joannę Rawik. Szczególnie mocnymi brawami nagrodzono zaśpiewaną z akompaniamentem akordeonu pieśń o gen. Grocie-Roweckim oraz elegię dla zmarłej Mamy.

W wieczorze Wojciecha Popkiewicza wzięło udział około 50 osób. Gość podbił serca słuchaczy zarówno klasą własnych kompozycji, jak też charyzmą, ciepłem i wielką kulturą osobistą. Nasz Klub zyskał kolejnego przyjaciela!

 Klub GP – Racibórz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress