Tekst alternatywny

Września: Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

Kluby Gazety Polskiej  Wrześni i Miłosławia były organizatorami spotkania z redaktorem śledczym Wojciechem Sumlińskim. Spotkanie odbyło się 28 listopada w Spółdzielni Mieszkaniowej we Wrześni.

Blisko 3 godzinne spotkanie zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców, którzy z zainteresowaniem  słuchali redaktora Wojciecha Sumlińskiego. Tematyka, którą porusza w swoich książkach pobudza wyobraźnię, dotyczy bowiem mrocznych historii III RP i owianych tajemnicą działań służb specjalnych nieznanych przeciętnemu czytelnikowi.

Duże wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiła historia śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Okazuje się, że prawda o męczeńskiej śmierci ks. Jerzego jest jeszcze utajniona i nieznana opinii publicznej. Prowadzący śledztwo w sprawie tego mordu prokurator IPN Andrzej Witkowski był dwukrotnie odsuwany od prowadzenia śledztwa i nie ma już chyba szans, aby mógł to śledztwo dokończyć. Według Wojciecha Sumlińskiego ks. Jerzy nie zginął, jak mówi oficjalna wersja z procesu toruńskiego w dniu jego porwania, tj. 19 października, lecz 25 października 1984 roku u. Twierdzi, że nadal są wpływowe osoby, którym zależy na zachowaniu oficjalnej wersji śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wojciech Sumliński nie szczędził gorzkich słów byłemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Inspirowane przez Komorowskiego tajne służby prowadziły wobec Sumlińskiego tajną grę zmierzającą do jego skazania i wsadzenia do więzienia. Książka „Tajne związki Bronisława Komorowskiego” odsłania ponury świat tajnych służb, które współtworzyły polską mafię.

W innych książkach „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera” oraz „Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego” podważa oficjalne przyczyny śmierci Andrzeja Leppera i gen. Sławomira Petelickiego. „Seryjny samobójca” w obydwu przypadkach nie był zbyt dokładny w zacieraniu śladów zbrodni. Czy są szanse na wznowienie śledztwa i odkrycie tajemnicy zgonów? Nie ma prostej odpowiedzi, bo śledztwa były prowadzone jakby w celu ukrycia sprawców…

Nasz Gość opowiadał też o swojej najnowszej książce „Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć”. To szczególna opowieść o przyjacielu ks. Jerzego Popiełuszki „niezwykła historia księdza Stanisława Małkowskiego, który marzył o pokoju, ale stał się symbolem walki, to napisany przez życie thriller pokazujący, że niewiele na tym świecie dzieje się tak, jak przewidujemy. To zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń odkrywających odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi, odsłaniających szereg tajemnic III RP.

Wojciech Sumliński opowiedział też o swej głębokiej wierze Matce Boskiej Fatimskiej, której zawierzył swoje życie i dzięki której żyje po nieudanej samobójczej próbie odebrania sobie życia.

W podsumowaniu spotkania Wojciech Sumliński powiedział, że nie jest to jeszcze pora na osądzenie wszystkich afer III RP, ale ten czas się zbliża nieubłaganie.

Mamy przekonanie, że wśród nich znajdą się materiały na kolejne bestsellery…

Klub Gazety Polskiej Września

Wrzesnia logo1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress