Tekst alternatywny

Współzałożycielka klubu „Gazety Polskiej” zaśpiewała podczas uroczystości beatyfikacyjnej. „Od dawna marzyliśmy o tym”


Współzałożycielka klubu „Gazety Polskiej” w Rzymie Dominika Zamara zaśpiewała, jako solistka podczas Mszy Beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. – Jesteśmy do tej pory wzruszeni i pełni emocji po tym występie – powiedziała w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

– Świątynia Opatrzności Bozej. Gotowi do Beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego i Róży Czackiej. O 12-tej rozpocznie się Msza Beatyfikacyjna podczas której wykonam jako solistka 2 utwory Mozarta i Monsignore Frisina z orkiestrą. – Cari Amici sono felice ed onorata perché oggi canterò durante la Beatificazione di Cardinale Wyszynski a Varsavia con orchestra brano di Monsignore Frisina e di Mozart

– napisała przed wydarzeniem Dominika Zamara we wpisie na Facebooku.

– Było to nasze marzenie z moją managerką Jolantą Szczebak i ze Sławomirem Śmigielskim już od dłuższego czasu. To są moi wspaniali managerowie. Od dawna marzyliśmy o tym. To było dla nas po prostu najważniejsze wydarzenie historyczne, patriotyczne tego stulecia. Jesteśmy do tej pory wzruszeni i pełni emocji po tym występie

– powiedziała Dominika Zamara w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

– Zaśpiewałam piękny utwór „Anima Cristi”, czyli Duszo Chrystusowa autorstwa Marco Frisini, watykańskiego kompozytora, którego znam osobiście. Jest to przepiękny utwór, wspaniale tutaj zadyrygowany przez maestro i zagrany przez orkiestrę. Dziękujemy serdecznie księdzu Markiszowi za wspaniałe poprowadzenie programu artystycznego. Naprawdę ogromne emocje. Po koniec wykonałam także „Alleluja” Mozarta. To też było dla mnie bardzo ważne. Kocham Mozarta, bardzo dużo śpiewam muzyki sakralnej i świeckiej tego kompozytora  

– dodał.

Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu na czele z premierem – w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza św. beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię. W języku polskim odczytał ją bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki.

Dominika Zamara jest współzałożycielką klubu „Gazety Polskiej” w Rzymie. Jego inauguracja odbędzie się 28 września. Jak informują Kluby GP, Zamara – sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie będzie pełnić funkcję ambasadora do spraw kultury i koncertów.

Podczas dzisiejszej mszy św., zgodnie z przyjętym obrzędem, metropolita warszawski, poprosił Ojca Świętego o dołączenie do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matkę Elżbietę Różę Czacką. Przedstawił następnie ich życiorysy.

Kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, odczytał List Apostolski papieża Franciszka, na mocy którego polski kardynał i siostra zakonna zostali błogosławionymi.

Po wygłoszeniu treści, odsłonięto wizerunki nowych błogosławionych oraz wprowadzono ich relikwie. Relikwią kard. Wyszyńskiego jest jego własnoręczne pismo, ponieważ przed beatyfikacją nie był otwierany sarkofag, w którym spoczywają jego szczątki, natomiast relikwią matki Czackiej będzie umieszczony w kapsule fragment kostny, który został pobrany podczas procedury przeniesienia doczesnych szczątków cmentarza zakładowego do kaplicy utworzonej w jej dawnym pokoju, przylegającym do kościoła w Laskach.

Adoracji relikwii towarzyszyło odśpiewanie specjalnie skomponowanych na mszę beatyfikacyjną hymnów.

źródło: www.niezalezna.pl | https://niezalezna.pl/410980-wspolzalozycielka-klubu-gp-zaspiewala-podczas-uroczystosci-beatyfikacyjnej-od-dawna-marzylismy-o-tym

Rzym

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress