Tekst alternatywny

Wykład pt. „Czy warto być Polakiem?” w Wołowie

W dniu 2 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami naszego regionu w restauracji SPLENDOR. Tradycyjnie na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Brzegu Dolnego, Wińska, Wołowa, Obornik Śl. i Trzebnicy wraz z przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej  panem Henrykiem Jacukiewiczem.

Tematem spotkania była kwestia: Czy warto być Polakiem? Wspomnienie myśl politycznej Prezydenta Rzeczypospolitej śp. L.  Kaczyńskiego. Wykładowcą był dr Sławomir Węgrzynowicz. Nasz gość wykazał nam, że warto być Polakiem oraz dumnym narodem. Za nami bowiem, stoi historia oraz szlachetna postawa naszych ojców i dziadów. To oni przekazali nam we władanie wolną i niepodległą Ojczyznę, o którą walczyli, niejednokrotnie oddając własne życie. Prelegent wykazał nam wielką rolę polityczną śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego, który starał się uczynić z Polski lidera nowych członków Unii Europejskiej i całego regionu Europy Środkowej. Prezydent starał się nasz region uniezależnić energetycznie od Rosji W. Putina. Jego przylot – w otoczeniu czterech innych prezydentów – do Gruzji, był aktem heroizmu, niebywałej odwagi i działaniem w polskiej tradycji „za wolność waszą i naszą” oraz wartości BÓG<HONOR<OJCZYZNA. Swoją interwencją w Gruzji śp. Prezydent L. Kaczyński, ocalił stolicę tego państwa przed atakiem wojsk rosyjskich i uratował niepodległość tego kraju.

Dr. Węgrzynowicz wykazał nieudolność polityki obecnej władzy oraz całkowite zaniechanie strategicznej koncepcji Prezydenta L. Kaczyńskiego. Niestety w naszej Ojczyźnie postawa śp. Prezydenta zamiast zyskać szacunek i pamięć, spotkała się z niebywałym atakiem najwyższej pogardy przedstawicieli „współczesnych salonów” oraz polityków innych partii. Niestety duże zasługi w pomniejszaniu zasług śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego miał także były marszałek, a obecny prezydent RP B. Komorowski. Warto również pamiętać, że „media głównego nurtu” miały także swój duży udział w kreowaniu „przemysłu pogardy”. Nasz gość zaprezentował znakomite przemówienie śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego w obronie Gruzji oraz wolności państw Europy Środkowej od imperialnych zamiarów Moskwy. Dr Węgrzynowicz zwrócił także uwagę na treść przemówienia Prezydenta L. Kaczyńskiego na Westerplatte, w którym publicznie wykazał różnicę pomiędzy zaplanowaną przez kierownictwo Rosji – zbrodnią ludobójstwa w Katyniu, a umieraniem żołnierzy rosyjskich w polskiej niewoli w 1920 r. Ich śmierć miała miejsce zarówno na skutek chorób zakaźnych jak i z powodu braku środków medycznych. Warto sobie zadać pytanie, czy w kontekście odważnej polityki Prezydenta L. Kaczyńskiego tragedia narodowa pod Smoleńskiem nie była elementem zamierzonego działania „osób trzecich”? oraz, czy Polacy chcą być w pełni wolnym Narodem, żyjącym w niepodległej Ojczyźnie? Zostawiam Was sam na sam z tymi pytaniami.

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wołowie
Andrzej Sroga

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress