Tekst alternatywny

XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. „Spotkajmy się ponownie w gronie przyjaciół”


W najbliższy weekend od 9 do 11 lipca w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. „Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa spotkamy się ponownie w gronie przyjaciół” – napisał szef klubów Ryszard Kapuściński na stronie klubygp.pl. Na całym świecie pracuje ok. 500 klubów „GP”.

Miejscem zjazdu będzie ośrodek Dresso, który zajmuje powierzchnię 50 tys. m2 i leży w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy w pobliżu Zalewu Sulejowskiego (www.dresso.pl). Na XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” zostali zaproszeni goście honorowi: prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz marszałek senior Antoni Macierewicz.

Zjazd Klubów „GP” odbędzie się stacjonarnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W programie są m.in. panele tematyczne poświęcone: polityce zagranicznej, gospodarce, polityce prorodzinnej, edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży oraz zagrożeniom covidowym w Polsce. Nie zabraknie także bieżących spraw Klubów „Gazety Polskiej”.

Jak przypomina Kapuściński, w ubiegłym roku zorganizowano wirtualny XV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – online, który ze względu na liczbę uczestników przeszedł do historii. 

Ponad 1,5 tys. osób zarejestrowało się na specjalnym portalu, aby móc obserwować zjazd i brać w nim czynny udział. Jeżeli do tego dodamy osoby towarzyszące, okazuje się, że w zjeździe uczestniczyły tysiące ludzi.

W tym roku mija 16 lat od powstania pierwszego klubu „Gazety Polskiej”. 

Od tego czasu członkowie klubów spotykają się na specjalnie organizowanych zjazdach, które stały się świętem dla całego środowiska związanego ze Strefą Wolnego Słowa. Wszyscy klubowicze z niecierpliwością oczekują zjazdów, wiedząc, że spotkają tam przyjaciół, z którymi porozmawiają szczerze o sprawach polskich.
– mówi Ryszard Kapuściński.

źródło: https://niezalezna.pl/402635-xvi-zjazd-klubow-gazety-polskiej-spotkajmy-sie-ponownie-w-gronie-przyjaciol

belkapodtransmisje

unnamed