Tekst alternatywny

Zabrze II: obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 03 2020r. Klub Gazety Polskiej Zabrze II im. płk. Łukasza Cieplińskiego zorganizował obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uczestnicy wzięli udział we mszy św. w intencji zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych .
Po mszy św. odbył się apel przy tablicy upamiętniającej miejsce zamieszkania i aresztowania 28 listopada 1947r. przez funkcjonariuszy UB patrona Klubu płk. Łukasza Cieplińskiego. Został on zamordowany w więzieniu na Mokotowie 1.03.1951r. po przeszło trzech latach tortur.
Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” przewodniczący Klubu Arkadiusz Katafoni odczytał list płk. Łukasza Cieplińskiego do syna . Podkreślił, że zawarte w nim przesłanie i cele życia jakie rysował przed swoim synem są aktualne do dzisiaj dla wszystkich uczestników spotkania.
Te cele to ; służba dobru, prawdzie i sprawiedliwości oraz walka ze złem, dążenie do rozwiązywania bieżących problemów na zasadzie idei Chrystusowej, służba ojczyźnie i narodowi polskiemu .
Nie osobiste ambicje, ale świadomość i wiara w ideały takie jak : silna wola, pracowitość, odwaga, inicjatywa, prawdomówność, godność osobista, narodowa i ludzka, mają stanowić o tym ,że życie nie będzie zmarnowane.
W imieniu Rady Miasta i Zarządy Okręgowego PiS głos zabrał radny Ferdynand Reiss .W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że wszystkich zebranych łączą wartości, które są wartościami cywilizacji zachodniej i że są one obecnie bardzo mocno atakowane przez ugrupowania lewackie w całej Europie. Przypomniał o wadze zbliżających się wyborów prezydenckich i konieczności poparcia w nich obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Wybór ten zagwarantuje, że Polska będzie krajem wartości płk. Łukasz Cieplińskiego powiedział radny co spotkało się z ogólnym aplauzem.
Na zakończenie apelu przewodniczący klubu przypomniał, że w Zabrzu nie ma już sowieckiego pomnika, a ulice komunistów Szenwalda i Kruczkowskiego noszą imiona rotmistrza Witolda Pileckiego i płk. Franciszka Niepokulczyckiego i ma nadzieję ze nigdy nie zostanie to zmienione, tak jak się to dzieje w niektórych miastach.
Podkreślił, że dzisiejsza uroczystość odbywa się w Zabrzu mieście na śląsku, który był jest i zawsze będzie polski. Tu jest Polska odpowiedzieli uczestnicy spotkania.
Na koniec apelu odśpiewano Rotę.
Serdecznie pozdrawiam .
Arkadiusz Katafoni

Klub Gazety Polskiej Zabrze II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress