Tekst alternatywny

Zaproszenie na całodzienną konferencję w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zaproszenie na całodzienną konferencję w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zapraszamy na całodzienną Konferencję pt. „Polskie doświadczenie podczas II Wojny Światowej” organizowaną przez Violettę Sasiak przewodniczącą Klubu „Gazety Polskiej”  w Wejherowie oraz Tadeusza Antoniaka przewodniczącego Klubu „Gazety Polskiej” w Filadelfii i przewodniczącego „Komitetu Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego” w Amerykańskiej Częstochowie.

Konferencja zorganizowana będzie we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Prelegentami konferencji będą m.in.: Dr. Karol Nawrocki – Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Dorota Kania – red. nacz. „Telewizji Republika”, ks. Jarosław Wąsowicz, prof. Grzegorz Berendt, por. Karol Cierpica, Tadeusz Płużański, Ryszard Kapuściński – Prezes Klubów „Gazety Polskiej” i Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. W. Bartoszewskiego 1
21 października 2017 r (sobota)  (poziom -3; cz. 1: sala konferencyjna)

Poniżej przesyłam list od organizatorów oraz zaproszenie i pełen program.
************************
Szanowni Państwo,

Wszyscy prawi kochający Polskę i rozumiejący polską rację stanu przyjaciele.
Jak wszystkim wiadomo, władze miasta Gdańska oraz POprzedni Zarządu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dopuściły się rażących, godzących w polską rację stanu i pamięć historyczną zaniedbań przy tworzeniu ekspozycji wystawy głównej muzeum.

W wyniku konsultacji społecznych  przeprowadzonych pomiędzy Zarządem  MIIWŚ a przedstawicielami Klubów Gazety Polskiej, podjęliśmy wspólną inicjatywę zorganizowania konferencji na temat koniecznych zmian na wystawie głównej MIIWŚ. Zależy nam na poszerzeniu ekspozycji o prawdziwe historie polskich bohaterów oraz na pokazaniu we właściwym świetle roli i ofiary Kościoła Katolickiego.

To dla nas oczywiste, że

Św Maksymilian Maria Kolbe
Zofia Kossak
Rotmistrz Witold Pilecki
Irena Sendlerowa
Cichociemni
polscy Sprawiedliwi wsród narodów świata
Gen. Stanisław Maczek
Plutonowy Stefan Kraszewski (sam jeden przeciwko 60 czołgom)
Tadeusz Pietrzykowski ps. „Teddy”
Stanisław Radwan

i wielu innych są postaciami godnymi najwyższej chwały i naśladowania. Jest oburzające, że przez POprzednie władze celowo zostały one zepchnięte do narożnika historii. To od nas zależy umieszczenie ich na piedestale naszej pamięci i następnych pokoleń.

Dlatego bardzo proszę o liczne przybycie i wzięcie udziału w konferencji, podczas  której złożymy także na ręce Zarządu MIIWŚ apel Klubów GP o postawienie przed gmachem muzeum  w Gdańsku pomnika Witolda Pileckiego.

Tematem przewodnim konferencji będzie:

„Polskie doświadczenie podczas II Wojny Światowej”

Organizatorzy:

KLUBY GAZETY POLSKIEJ  oraz KOMITET OBCHODY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ I LUDOBÓJSTWA KATYŃSKIEGO Z AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWY

We współpracy z

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. W. Bartoszewskiego 1

21 października 2017 r (sobota)  (poziom -3; cz. 1: sala konferencyjna)

Wstęp wolny

 Zaproszenie Kluby GP copy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress