Tekst alternatywny

Zbiórka darów dla Żołnierzy Wyklętych od Klubu GP w Żywcu

Klub Gazety Polskiej w Żywcu zorganizował zbiórkę darów dla Żołnierzy Wyklętych. Klubowicze przynieśli artykuły pierwszej potrzeby plus 110 zł dla 13 osób z Podbeskidzia.

Są to osoby w trudnej sytuacji materialnej a wręczenie Im w dniu 1go marca tych darów przypomina,że społeczność patriotyczna o Nich nie zapomina.

Obdarowywani są wytypowani przez Związek Żołnierzy NSZ.

Każdy ambitny człowiek chce się rozwijać, kibice i patrioci także. Po ubiegłorocznych udanych obchodach 1 marca w naszym mieście, te nie mogły wypaść gorzej. Ale oprócz chwili zadumy pod pomnikiem NSZ, skandowania haseł i uczczenia pamięci bohaterów postanowiliśmy zrobić coś więcej. Wciąż na żywiecczyźnie żyje kilkanaście osób walczących w lasach i miastach o Naszą wolność w czasie, i po II wojnie światowej. Młodzi ludzie, często zajęci codziennymi sprawami zapominają o tym co ważne, i My, mając możliwość dotarcia do obecnych nastolatków ale i starszych chcieliśmy przykładem tych tragicznych życiorysów przypomnieć tak ważne wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna. Wspólnie z Narodowymi Siłami Zbrojnymi okręg „Podbeskidzie” zorganizowaliśmy akcję „Paczka dla Partyzanta”. Założenia były proste, ludzie z NSZ wskazują żyjących i zasłużonych dla Polski kombatantów, a kibice organizują zbiórkę i działają. Zbieraliśmy artykuły takie jak herbata, kawa, cukier, słodycze, środki czystości, także fundusze. Los nie zawsze łaskawie obszedł się z tymi którzy ryzykowali swoje życie, często ich oprawcy, Ubecy mają wyższe emerytury w tej naszej wolnej Polsce. Dlatego chcieliśmy im zanieść co się da i powiedzieć że młodzi pamiętają. Zapaliliśmy symboliczne znicze na grobie legendarnego Henryka Flame pseudonim „Bartek”, udało się nam dotrzeć także do żyjącego wciąż jego brata. Odwiedziliśmy z paczkami 12 osób. Wszyscy ucieszyli się bardzo z darów, ale jeszcze bardziej z Naszych odwiedzin. Odwiedzin młodych ludzi którzy pamiętają i chcieli ich wysłuchać. Większość z nich miała tragiczne życie i była prześladowana przez komunę i sługusów Moskwy. Niektórzy do dziś nie chcą ujawnić tożsamości i ostatnie chwile życia chcą przeżyć anonimowo. Partyzanci wynieśli z tych spotkań radość, że młodzi pamiętają i wiedzą kto walczył o Ojczyznę a kto o własną karierę. My wynieśliśmy niesamowite doświadczenie, spotkaliśmy ludzi niesamowicie dotkniętych przez los, a mimo to byli pogodni, wielkiej kultury osobistej, bardzo wierzący i pozytywnie nastawieni do życia. Bo nie ważne ile masz, ważne czy umiesz się dzielić i wiesz co to Bóg, Honor, Ojczyzna!

 

W tym miejscu my jako organizatorzy akcji, kibice Górala Żywiec, członkowie i sympatycy Narodowych Sił Zbrojnych okręg „Podbeskidzie”, oprócz wkładu własnych sił, chcieliśmy podziękować za przyłączenie się do akcji Klubu Gazety Polskiej w Żywcu, który wsparł inicjatywę wielka ilością darów i środków pieniężnych. Poniżej lista osób i organizacji które przyłączyły się do akcji.

  •  kibice Górala Żywiec
  • Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych okręg „Podbeskidzie”
  • Stowarzyszenie „Dzieci Serc” z Radziechów
  • Klub Gazety Polskiej w Żywcu
  • Henryk Wieczorek, Andrzej Widzyk, Tadeusz Trzop, Rafał Dudziak, Grzegorz Rypień.

Dziękujemy!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress