Tekst alternatywny

Zdradzeni o świcie – 25.09.2013 r.

Zdradzeni o świcie – 25.09.2013 r.

„Wyzwolenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy” – tak w oficjalnej sowieckiej propagandzie tłumaczono „cios w plecy” jakim 17 września 1939 r. stała się agresja na Polskę. Napaść była konsekwencją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz Wiaczesława Mołotowa, przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych ZSRS.

Zdradziecka Armia Czerwona zaatakowała Rzeczpospolitą z siłą ok. 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów. Sowieccy żołnierze mordowali polską ludność cywilną, polskich jeńców, gwałcili, palili i rabowali wszystko co im wpadło w brudne łapy. Za tą bandą szły specjalne grupy operacyjne NKWD, mordujące „polskiego wroga” na zapleczu sowieckiego frontu. Od 17 września 1939 roku do wyjścia ostatniej grupy rosyjskich żołnierzy 17 września 1993 roku Polska była pod okupacją sowiecką. Dlatego przez prawie 60 lat o wrześniowej tragedii nie wolno było wspominać, a do dzisiaj potomkowie judaszowej Komunistycznej Partii Polski ulokowani w mediach, fundacjach i w ważnych urzędach robią wszystko, żeby o dacie 17 września 1939 roku nie pamiętać i jej nie przypominać, a wszystko w imię dobrych stosunków z Rosją wywodzącego się z KGB Władimira Putina.

Członkowie Klubów „GP” nie zważają na podpowiedzi zdrajców i tak jak dziesiątki tysięcy patriotów w Polsce i na świecie przypominają o rocznicach Powstania Styczniowego, pamiętają o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, czczą i upamiętniają święta 3 maja, Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, uczestniczą w Marszach Niepodległości – 11 listopada; w Marszach Niepodległości i Solidarności – 13 grudnia.

Przypominają też o 17 września 1939 roku.

W całej Polsce i w wielu klubach „GP” na świecie np: Opolu, Sierpcach, Świnoujściu, Gdańsku, Krakowie, Świebodzinie, Nowej Soli, Zielonej Górze, London (Kanada), Bielsku-Białej, Pruszkowie, Tarnobrzegu, Krośnie, Milanówku, Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające sowiecką agresję.

W Sarnowej Górze pod Ciechanowem miała miejsce rekonstrukcja bitwy z bolszewikami w roku 1920. Klub „GP” w Ciechanowie wziął udział w tych uroczystych obchodach. Zaczęły się one od złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych bohaterów obok którego została odprawiona msza polowa.

Klub „GP” Gdańsk II zorganizował spotkanie z publicystą Piotrem Szubarczykiem, zgromadzeni wysłuchali nagrania „Bij bolszewika” Pawła Piekarczyka. Następnie gość wygłosił wykład „Agresja sowiecka na Polskę we wrześniu 1939 roku i II pakt Ribbentrop – Mołotow”, przedstawiając mało znane fakty z tego okresu. Następnego dnia członkowie klubu wzięli udział w Światowym Dniu Sybiraka w Szymbarku.

W Nowym Sączu członkowie Klubu „GP”, młodzi kibice Sandecji pikietowali pomnik Armii Czerwonej przy al. Wolności w Nowym Sączu, czcząc w ten sposób 74. rocznicę napaście Sowietów na Polskę. Po demonstracji, w kościele św. Kazimierza została odprawiona msza św. w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie.

Krakowskie Kluby „GP”: Nowohucki i im. Janusza Kurtyki, oraz Komitet Dzielnicy XVIII PiS w Krakowie, a także Duszpasterstwo Ludzi Pracy – Mistrzejowice i Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-1989 zaprosiły Krakowian na uroczystość w hołdzie Polskim Ofiarom sowieckiej inwazji 1939 roku. Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, a przy pomniku błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki uroczystości kontynuowano.

Członkowie Klubu „GP” w Świnoujściu wzięli udział w mszy za ofiary zdradzieckiej napaści ZSRS na Polskę. Po mszy uczestniczyli w uroczystości składania kwiatów pod Krzyżem Zesłańców Sybiru .

Klub „GP” w Pabianicach zorganizował spotkanie patriotyczne upamiętniające agresję sowiecką na Polskę. W I części złożono hołd pod Pomnikiem Niepodległości następnie odbyło się spotkanie na cmentarzu w Pabianicach przy grobach Obrońców Ojczyzny 1939 r.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress