Tekst alternatywny

Zgierz: Koncerty GALDERII z chórem Lutnia, 13-15 sierpnia

Koncerty GALDERII z chórem Lutnia

Pragniemy serdecznie zaprosić na akustyczne koncerty francuskiego zespołu GALDERIA z Marsylii wraz ze zgierskim chórem LUTNIA. Koncerty odbędą się pod wspólnym tytułem „Polska – kraj wolnych ludzi”, który pochodzi od jednego z utworów grupy GALDERIA poświęconych historii naszego kraju. Wspomniana kompozycja „Land of the Free Men” nawiązuje do czasów Mieszka I i chrztu Polski.

Prócz tego Francuzi zaprezentują inne utwory inspirowane ważnymi wydarzeniami z historii Polski  – „Winded Warriors” („Skrzydlaci wojwonicy”) poświęcony polskiej husarii i Wiktorii Wiedeńskiej, „Grunwald 1410 /Steel on Steel/” („Grunwald 1410 /Stal o stal/”) nawiązujący – jak wskazuje nazwa do Bitwy pod Grunwaldem”, a także balladę „Pride & Courage” („Duma i odwaga”) dedykowaną ofiarom Tragedii Smoleńskiej. Ta ostatnia kompozycja po raz pierwszy w Polsce oficjalnie została wykonana 18 czerwca br. w dniu 67. urodzin śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Muzyka GALDERII jest rytmiczna i bardzo melodyjna, a jednocześnie ukazuje bardzo wysoki poziom kunsztu instrumentalnego wykonawców.
Z kolei towarzyszący grupie GALDERIA chór LUTNIA, pod dyrekcją Mariusza Lewego, wielokrotnie występujący zarówno w Polsce, jak i za granicą, jest laureatem wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach  pieśni chóralnych. Tym razem chór zmierzy się z repertuarem rockowym, choć zaaranżowanym na instrumenty akustyczne.
Z uwagi na patriotyczny charakter koncertów i należytą ich oprawę, dwa z nich odbędą się w zgierskich kościołach:
– św. Katarzyny Aleksandryjskiej – 13 sierpnia br. (sobota) o godz. 19.00
– Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – 15 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 13.30

Trzeci z występów odbędzie się 14 sierpnia br. o godz. 20.00 w studiu im. Henryka Debich w Polskim Radiu Łódź i będzie transmitowany przez tę rozgłośnię na żywo. W przypadku chęci uczestnictwa w koncercie radiowym, prosimy o kontakt do dnia 11 sierpnia br. z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zgierza, tel. 42 714 32 97, e-mail: esakiewa@umz.zgierz.pl , w celu rezerwacji miejsc.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy

Przemysław Staniszewski                            Radosław Gajda

Prezydent Miasta Zgierza           Przewodniczący Rady Miasta Zgierza

Zgierz Galderia + Lutnia3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress