Tekst alternatywny

Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z regionu Pomorza.

W niedzielę dnia 24 listopada 2013 Klub Gazety Polskiej z Wejherowa, zorganizował w Wejherowie mini Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”  z regionu Pomorza /województwa pomorskiego/. Był to pierwszy zjazd i początek corocznej, a może co półrocznej/ no, nie przesadzajmy/ takiej inicjatywy. Głównymi celami tego spotkania było wzajemne poznanie się klubowiczów z naszego regionu, prezentacja swojej dotychczasowej działalności oraz sprawy już bardziej merytoryczne /choć dopiero kiełkujące/ dotyczące mobilizacji przedwyborczej .

Spotkanie zostało rozpoczęte mszą niedzielną w Kolegiacie Wejherowskiej a odbywało się w Auli Jana Pawła II-go, w domu przy parafialnym. Już na pierwszy rzut oka, zobaczyliśmy znakomicie przygotowaną salę, wraz z pełnym zabezpieczeniem posiłkowym i socjalnym. Po modlitwie, usiedliśmy do spożycia gorącego obiadu, gdyż organizatorzy uznali to, za najlepszy sposób wprowadzenia do dyskusji. I tak rzeczywiście było.

Pierwszym punktem programu była emisja filmu „Lider”, znakomitego filmu dokumentalnego o życiu i działalności Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego z nieodłączną osobą brata Pana Premiera św. pamięci Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim na wspólnym planie filmu.

Kolejnym punktem programu była prezentacja historii i działalności poszczególnych klubów. Na spotkanie dotarły reprezentacje klubów z następujących miast: Gdańsk I, Gdańsk II, Gdynia, Sopot, Koszalin, Słupsk, Bytów, Lębork, Tczew no i oczywiście Wejherowo. /następnym razem może uda się nam jeszcze poszerzyć to grono/.

Prezentacje poza przedstawieniem niezwykle ciekawych inicjatyw, wprowadziły wśród nas bardzo dobrą atmosferę towarzyską i zrozumienie / jak na pierwszy raz to naprawdę się udało/.

Po zakończeniu tej części zrobiliśmy 15-to minutową przerwę, aby przejść do konkretów. Słuchaliśmy wypowiedzi wielu osób na tematy formalne i bezpieczeństwa wyborów. Naszą aktywizację w tym temacie trzeba jednak sprowadzić w jeden nurt. Takim pomysłem, który powstaje tu na Pomorzu mógłby być Ruch na Rzecz Uczciwych Wyborów. Temat ten ciągnie się od Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów GP w Licheniu. Panel poświęcony temu tematowi nie mógł być z racji czasu właściwie dokończony. Wstępnym opracowaniem planu działania Ruchu zajmuje się Klub GP z Lęborka. Gdy zostanie opracowany będzie oczywiście mógł podlegać korektom, nie tyle centralnym, co właśnie wojewódzkim. Każde województwo będzie mogło go na swój sposób skorygować, aby tylko nie uszczuplić jego znaczenia. Mamy poparcie Centrali Prawa i Sprawiedliwości, i myślę, że Redakcja Gazety Polskiej nam również w tym pomoże .

Na temat wyborów/ oczywiście mówimy cały czas o komplecie wyborów, które nas czekają/ jest po prostu najwięcej pytań i niewiadomych, z resztą było widać na naszym zebraniu.

Dyskutowaliśmy o słabych punktach Ustawy Samorządowej ( kadencyjność, potrzeba konsultowania przez wójta i uzyskania akceptacji Rady Gminy decyzji o nominacji na dyrektorów np. szkół, itp )

Zastanawialiśmy się czy Miesięcznice Smoleńskie obchodzić razem czy każdy klub w swoim mieście.

Z akceptacją spotkał się pomysł położenia silniejszego akcentu na elementy propagujące barwy narodowe w dniu Święta Flagi 02.05. w postaci np. rozdawania i przypinania przechodniom na ulicach kokardek biało-czerwonych lub rozdawania flag.

Ważnym krokiem jest tez skoordynowanie spotkań z ważnymi gośćmi tak aby nasz gość mógł w jak najkrótszym czasie zaprezentować swoje poglądy i publikacje w jak największej ilości klubów .

Myślę, że nasze spotkanie pomimo pewnego niedosytu przyniesie pozytywne efekty służące naszej pracy w tzw. drugim szeregu dla Polski

Zjazd zakończył się w okolicach godz.18-tej, pogoda się nie poprawiła, ale rozjechaliśmy się – jak to się mówi – naładowani.

Serdeczne podziękowania za organizację należą się członkom Klubu GP Wejherowo: Małgorzacie Tederko, Bożenie i Wiesławowi Kępka, Gabrieli Hope, Sylwi Zocholl oraz Violetcie Mackiewicz-Sasiak – przewodniczącej klubu.

Sprawozdanie przygotował Jacek Karcz- Klub „Gazety Polskiej” Lębork.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress