Tekst alternatywny

Zjazd-Online 2020|Przez pandemię przenieśli się do sieci. I… Klubowicze „GP” zachwyceni. To jest wyjątkowy zjazd!

Zjazd-Online 2020|Przez pandemię przenieśli się do sieci. I… Klubowicze „GP” zachwyceni. To jest wyjątkowy zjazd!

„Jest to nowy sposób budowania społeczeństwa obywatelskiego, niezwykła sprawa. Mamy plany, aby w ten sposób łączyły się Kluby z całej Polski w ciągu roku” – mówi o platformie, na której odbywa się wirtualny zjazd Klubów Gazety Polskiej Ryszard Kapuściński. Prezes Klubów Gazety Polskiej w rozmowie z portalem Niezależna.pl podkreśla, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie członków Klubów GP po raz pierwszy zjazd odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Jego gośćmi są m.in. politycy największego formatu – prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, czy minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jest to wyjątkowy zjazd, ponieważ jest to zjazd online ze względu na warunki panujące teraz w Polsce i Europie. Natomiast warto zwrócić uwagę, że ta sprawa została wymyślona w marcu i przez dwa miesiące trzy osoby – Beata Dróżdż, Ewa Wójcik, Ania Wójcik oraz informatyk Przemek Szałański stworzyli platformę, która jest jakąś nowością w Polsce, a może i w Europie. Mogą się na niej łączyć tysiące ludzi, słuchać, oglądać, komentować, widzieć się

– mówi Ryszard Kapuściński.

Podkreśla, że jej powodzenie to niezwykły sukces Klubów Gazety Polskiej, które są „utożsamiane z ludźmi starszymi, wręcz wiekowymi”. „Okazuje się, że potrafią takie rzeczy robić. Łączą się z nami tysiące ludzi, co widać na czacie, gdzie cały czas są komentowane wypowiedzi znakomitych polityków” – opowiada Kapuściński.

Zjazd Chat1 Faktycznie, po zalogowaniu do panelu można prześledzić wiele dyskusji pomiędzy przedstawicielami poszczególnych Klubów Gazety Polskiej. Przykładowo podczas koncertu Pawła Piekarczyka rozmawiali ze sobą członkowie Klubów GP ze Starogardu Gdańskiego, Wiednia i z amerykańskiej Filadelfii. Wszystkim podobał się koncert Piekarczyka. Rozmawiają ze sobą także mieszkańcy innych polskich miast czy zagranicy (m.in. Szwecja, Niemcy).

W panelu pisał z nimi sam Piekarczyk, któremu Bogdan Kowalski z USA przekazał, że jego nowe utworzy są wspaniałe. „Pan Paweł Piekarczyk zawsze trafia w sedno” – dodała Agnieszka Kwaśniewska z KGP w Starogardzie Gdańskim.

Poruszane były rzecz jasna także tematy polityczne. Krystyna Jaworska z krakowskiego Klubu GP zasugerowała, że w przyszłych wyborach parlamentarnych na listach powinna być zaznaczana przynależność partyjna ewentualnych koalicjantów danej partii.

 

Zjazd ChatPodczas spotkania z wicemarszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem poruszane były kwestie obronności. Padały pytania o budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (Monika Obrębska z Paryża) czy o bazy wojskowe (Grzegorz Kubaszewski z Suwałk). Paweł Grzegorczyk z New Jersey pytał o brak solidarności Niemiec wobec państw NATO w kwestiach gospodarczych i wojskowych.

Jest to nowy sposób budowania społeczeństwa obywatelskiego, niezwykła sprawa. Nie wiemy, jak będzie na jesieni, ale mamy plany, aby w ten sposób Kluby z całej Polski łączyły się między sobą w ciągu roku w swoich małych ojczyznach. Będziemy udostępniać tę platformę, aby wymieniali się swoimi poglądami, doświadczeniami

– zaznacza Ryszard Kapuściński.

Nasz rozmówca poinformował też, że platformą zainteresowane są także inne środowiska i organizacje.

Uważam, że to najważniejsze, co udało się osiągnąć w organizacji tego zjazdu

– ocenił prezes Klubów Gazety Polskiej.

Zjazd Chat2

PLANSZAINTERNET

niezalezna_logo

Źródło: https://niezalezna.pl/335070-przez-pandemie-przeniesli-sie-do-sieci-i-klubowicze-gp-zachwyceni-to-wyjatkowy-zjazd

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress