Tekst alternatywny

Złodzieje już w strachu

Złodzieje już w strachu

Co trzeba będzie zrobić najpilniej, gdy rządząca Polską klika zostanie odsunięta od władzy? Stan państwa jest dramatyczny i niemal każda dziedzina życia publicznego wymaga radykalnych zmian. Alena początku trzeba będzie skupić się na sprawach najważniejszych, od których zależy los wszystkich innych reform. W ostatnią sobotę Kongres Prawa i Sprawiedliwości głosami ponad tysiąca delegatów uchwalił Program PiS „Zdrowie. Praca. Rodzina”, prezentujący zamierzenia partii po wygranych wyborach.

Jest w tym programie mowa o poprawie bezpieczeństwa obywateli, wzmocnieniu Policji i Straży Granicznej, przywróceniu kontroli społecznej nad prokuraturą, gruntownej reformie sądownictwa. Jest też mowa o reformie edukacji, likwidacji szkodliwego gimnazjum, odbudowie czteroletniego liceum, przywróceniu kontroli państwa nad edukacją, uwolnieniu oświaty i szkolnictwa wyższego od paranoicznego rozrostu biurokracji.

Ale zmiany w trzech dziedzinach życia, wymienionych w tytule programu „Zdrowie. Praca. Rodzina” pozostają najważniejsze i najpilniejsze. Odpowiedzialność za funkcjonowanie służby zdrowia przejmie państwo, Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany, a celem szpitali publicznych będzie leczenie pacjentów, a nie przynoszenie zysku. Powstrzymana zostanie prywatyzacja placówek medycznych, a liczba publicznych szpitali i specjalistycznych gabinetów będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców danego regionu. Tu również konieczne jest ograniczenie biurokracji i produkcji nikomu niepotrzebnych dokumentów. Poprzez rozbudowę systemu kształcenia medycznego znacząco wzrośnie liczba lekarzy.

W Polsce potrzebny jest wzrost płac, który pobudza rozwój gospodarki. Narodowy Program Zatrudnienia przyniesie zmniejszenie bezrobocia i ponad milion miejsc pracy. Odbudowa przemysłu pozwoli zwiększyć zatrudnienie przede wszystkim tam, gdzie bezrobocie jest najwyższe. Zniesienie utrudnień w zakładaniu własnej firmy zapewni poprawę na rynku pracy.

Wsparcie dla rodziny staje się obecnie najważniejszym zadaniem państwa. Powszechny dodatek rodzinny wyniesie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko do 18 roku życia. Rodziny o niskich dochodach otrzymają taki dodatek także na pierwsze dziecko. Nowy program wspierania budowy mieszkań ułatwi do nich dostęp osobom o niskich dochodach.

Oszuści i łapówkarze natychmiast podniosą głos i będą przekrzykiwać się w telewizjach, że program Prawa i Sprawiedliwości (170 stron druku) to propaganda i demagogia. Strach zagląda w oczy aferzystom, którzy rozkradają państwo i pogrążają je w długach. Ale odpowiedź na pytanie, skąd wziąć pieniądze na kosztowne reformy jest twarda: zapłacą podatki ci, którym dziś udaje się od nich wykręcić. Kolesie stracą posady w spółkach skarbu państwa i zakończy się ich rabunkowa wyprzedaż. Podatek od banków i hipermarketów przyniesie nowe wpływy do budżetu. Pieniądze z funduszy europejskich przestaną być marnotrawione, a złodzieje zwrócą zrabowany majątek.

Co trzeba zrobić, aby wykonanie tego programu stało się możliwe? Tylko jedno: pójść do wyborów i zagłosować za rozwojem Polski.

Ryszard Terlecki

Ryszard_Terlecki

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress