Tekst alternatywny

Essen – prelekcja Anny Kołakowskiej nt. „Partyzantka i opór społeczny pod okupacją sowiecką 1939-1941″, 17 września

Szanowni Państwo,

podczas tegorocznej Biesiady Polskiej Parafii w Essen (17. i 18. września 2016) gościć będziemy Annę i Andrzeja Kołakowskich, niezłomnie walczących o prawdę historyczną i o Polskę taką jaka była i jaką musi pozostać – Polskę opartą na wartościach chrześcijańskich.

Anna Kołakowska, najmłodszy więzień polityczny stanu wojennego 1981, dzisiaj nauczycielka historii, zajmuje się tematami historycznymi związanymi z walką o polskość i o Polskę, protestuje przeciwko zakłamaniom historycznym i przeciwko wynaturzeniom w dzisiejszym rozwoju naszej państwowości.

Andrzej Kołakowski, adjunkt Uniwersytetu Gdańskiego, jeden z najbardziej znanych i popularnych bardów polskiej sceny patriotycznej, poeta, kompozytor i wykonawca z mocnym i dobrze rozpoznawalnym głosem, doskonale uzupełnia działania pani Anny.

Polska Lista Wyborcza „Polacy w Essen” oraz Klub Gazety Polskiej zapraszają na prelekcję Anny Kołakowskiej nt. „Partyzantka i opór społeczny pod okupacją sowiecką 1939-1941″ który odbędzie się 17. września 2016 o godzinie 18:00 w Sali Parafialnej w Essen (Hirtsieferstr. 13)

O godz. 20:00 rozpocznie się koncert Andrzeja Kołakowskiego, na który serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

essen-kolakowscy2016