Tekst alternatywny

[FOTOGALERIA + WIDEO] III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2017 r. (DUŻO ZDJĘĆ)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z III Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – 13-15 października 2017 r.

Fotorelacja okiem klubowiczów:

– Andrzej Trzuszczak/Klub GP Piotrków Trybunalski
– Marcin Pegaz/Gazeta Polska
– Artur Widlarz/Gazeta Polska
– Jerzy Kenig/Klub „GP” Kielce
– Mariusz Bartkiewicz/Klub „GP” Hamburg
– Zbigniew Sieniawski/ Klub „GP” Brzozów
–  Monika Białkowska/Klub „GP” Gdańsk-Osowa
– Maciek Rusiński/Klub „GP” Nowy Jork
– Klub „GP” Berlin-Brandenburg
– Klub „GP” Białystok
– Klub „GP” Bytów
– Klub „GP” Elbląg II
– Klub „GP” Konstantynów Łódzki
– Klub „GP” Opoczno
– Klub „GP” Poznań
– Klub „GP” Skierniewice
– Klub „GP” Starogard Gdańsk
– Klub „GP” Strzelin
– Klub „GP” Szczytno
– Klub „GP” Żoliborz
– Zdjęcia Klubowiczów z FB

https://drive.google.com/drive/folders/0B0iQXmTq2M_saF9RdmtCV2VMUk0?usp=sharing

(kliknij w zdjęcie poniżej, aby obejrzeć fotorelację)

Spala 2017 (2)

Relacja Ryszarda Kapuścińskiego: Elita elity na Zjeździe Klubów „GP”: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-elita-elity-na-zjezdzie-klubow-gp

Akt nadania Loga Klubu Gazety Polskiej

Na Nadzwyczajnym Zjeździe w Spale Przewodniczący poszczególnych Klubów Gazety Polskiej lub ich Przedstawiciele z rąk Redaktora Naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza oraz Prezesa Klubów „Gazety Polskiej” Ryszarda Kapuścińskiego, otrzymali akt nadania Loga Klubu „Gazety Polskiej” – http://www.klubygp.pl/akt-nadania-loga-klubu-gazety-polskiej-fotogaleria/

Wszystkie relacje z III Nadzwyczajnego Zjazdu  Klubów „Gazety Polskiej” na kanale oficjalnym Klubów „Gazety Polskiej” na  youtube dzięki stream1 (realizacja: Maciej Samborski, Arkadiusz Wronowski).

Jarosław Kaczyński na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”

Antoni Macierewicz na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, Spała

Transmisja zrealizowana przez Klub GP Hamburg.

Poniżej Wideo: VOD GAZETA POLSKA/ Cytnia Harasim

Sakiewicz – polonijne Kluby GP przeżywają drugą młodość

Kaczyński – tylko Pan Bóg wie dlaczego PiS rosną sondaże

Macierewicz – powołaliśmy wojska cybernetyczne

Poniżej relacja naszego dziennikarza Jacka Liziniewicza/Gazeta Polska

http://niezalezna.pl/205887-nadzwyczajny-zjazd-klubow-gazety-polskiej-fotorelacja

Wrzucamy trzeci bieg! Kolejne wyzwania

Po raz drugi w tym roku i po raz drugi w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Pierwszego dnia zjazdu odwiedził nas lider PiS Jarosław Kaczyński, który zachęcał klubowiczów do włączenia się w ruch kontroli wyborów oraz zapewniał, że PiS będzie wykorzystywało potencjał organizacji. – Kluby jako bardzo liczący się ruch społeczny mogą odegrać pozytywną rolę w zbliżających się wyborach samorządowych – powiedział.

Na spotkanie przyjechały kluby „Gazety Polskiej” dosłownie z całej Polski, ale również z zagranicy, w tym z Amsterdamu, Essen, Hamburga, Nowego Jorku i Paryża. – Musimy porozmawiać na temat zmian organizacyjnych w klubach. Nasza organizacja znacznie się rozrasta, i jest to kolejna fala aktywności, którą zauważamy w Polsce i za granicą. Można powiedzieć, że wrzucamy trzeci bieg. Pierwsza fala była na początku naszej działalności. Druga – miała miejsce po katastrofie smoleńskiej. Teraz obserwujemy trzecią falę. Powstają kluby w Polsce i za granicą – mówi Tomasz Sakiewicz.

Zjazd trwał trzy dni i w zdecydowanej większości dotyczył spraw klubowych. Program nie był specjalnie napięty, jak dotychczas, i przewodniczący klubów mogli podzielić się problemami z zarządem bądź innymi klubowiczami. – Myślę, że efektywnie wykorzystaliśmy ten czas – mówi Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. Nie oznacza to jednak, że zabrakło znamienitych gości. W piątek, pierwszego dnia zjazdu, kluby gościły Jarosława Kaczyńskiego. Ten, po krótkim wystąpieniu, przez 40 minut odpowiadał cierpliwie na pytania zebranych. A te nie były łatwe. Często dotyczyły współpracy na linii kluby „GP” – PiS i wytykały słabości struktur. Prezes PiS musiał zmierzyć się również z pytaniem o aneks z likwidacji WSI. – Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie. Nie dlatego, że tam są jakieś interesujące nazwiska. Z innych powodów. Mój brat nie podejmował takich decyzji pochopnie. Ja tę decyzję popierałem i popieram – stwierdził Jarosław Kaczyński. Były również pytania o sądownictwo, służbę zdrowia i ekonomię. – Jest szansa na to, żeby w ciągu dwudziestu paru lat Polska stała się zamożnym państwem. Do tego potrzebne jest, aby władza była w rękach ludzi, którzy są patriotycznie nastawieni i mają odpowiednie kwalifikacje. My mamy taką perłę czy może brylant w postaci ministra Mateusza Morawieckiego. I trzeba z tego korzystać, a nie blokować go, co niestety się zdarza – mówił prezes PiS.

Gościem drugiego dnia zjazdu był szef MON Antoni Macierewicz. – Gdy na Was patrzę, to przypominam sobie spotkania z każdym z Was. Wydaje mi się, że z każdym z Was wymieniłem nie tylko dwa słowa, ale również wiele zdań. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale o najważniejszych sprawach Polski w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozmawialiśmy. Trafnie powiedział Tomek Sakiewicz, że to tworzy szczególną więź. To Wy tworzycie to jądro ruchu patriotycznego w Polsce. To Wy nadajecie mu szczególny charakter. To Wy jesteście zawsze tam, gdzie nikt już nie chce być bądź ze strachu, bądź z braku wiary, bądź z braku determinacji, bądź z braku rozumienia powagi chwili. Dlatego też dumny jestem, że mogę tu przed Wami być. Mam świadomość, że dziś spotykamy się w bardzo wyjątkowym gronie. Elita elity – rozpoczął minister, który w swoim wystąpieniu podkreślił wyjątkowy moment w historii Polski, w którym się znaleźliśmy. Zaznaczył również, że zmiana w 2015 r. to przełom w dziejach Polski. – Bez tego zwycięstwa nie byłoby szczytu NATO. Nie byłoby wojsk amerykańskich w Polsce. Inaczej wyglądałaby historia Europy i świata. Musicie Państwo sobie uzmysłowić, że Wy to robicie codziennie. To Wasza codzienność składa się na tę wspaniałą historię, która na naszych oczach zmienia losy naszego narodu, ale poprzez nasz naród losy świata. To jest to, czego naprawdę moi rodzice nie doczekali. A całe moje wychowanie było nastawione na to, że w takich wydarzeniach będzie można brać udział – mówił Antoni Macierewicz.

Zjazd zakończył się w niedzielę uroczystą mszą świętą. Zadowoleni klubowicze dziękowali organizatorom, wśród których trzeba wymienić przewodniczącą klubu w Piotrkowie Trybunalskim Beatę Dróżdż oraz Ewę i Annę Wójcik.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego:

Wybory, media, służby specjalne

Z jednej strony jest bardzo dobrze. Jest 47 proc. poparcia. (…) To coś niesamowicie ważnego i pozytywnego. Musimy szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego akurat w tym momencie i jakie są bezpośrednie przyczyny. Tutaj nie ma wątpliwości, że wejście w życie ustawy emerytalnej jest jednym z elementów, ale inne nie są do końca rozpoznane. Natomiast obowiązkiem polityka jest patrzeć w przyszłość. (…) Dziś można powiedzieć tak: mamy problemy i musimy te problemy rozwiązać. Problem pierwszy to jest problem jedności naszego obozu. Tu chodzi z jednej strony o rozstrzygnięcie tego sporu, do którego doszło z prezydentem. Sporu o ustawę i sprawę dalszej współpracy z prezydentem, jeśli chodzi o uchwalanie i podpisywanie następnych ustaw, które mają zmieniać nasz kraj. To jest kwestia bardzo, bardzo, ważna, ale to są także problemy inne. Choćby wypowiedzi polityków partii, które są w naszym klubie, ale nie jest to Prawo i Sprawiedliwość. To są, jak Państwo wiedzą, Solidarna Polska i Polska Razem (…). Tutaj czasem dzieje się coś takiego, co tak naprawdę nie ma jakiegoś większego znaczenia, ale jednak tworzy wśród opinii publicznej przeświadczenie, że dochodzi do pewnego zaognienia lub rozbicia, które potencjalnie może być w naszym obozie. (…) Najpierw musimy rozwiązać ten pierwszy problem. Ja jestem pełen optymizmu. (…) Co jeszcze chcemy zrobić? (…) Chcemy podjąć sprawę ordynacji wyborczej. Ordynacji wyborczej zarówno w wyborach samorządowych, jak i parlamentarnych i innych wyborach. I to zarówno, jeśli chodzi o przedsięwzięcia o charakterze technicznym, które proponowaliśmy w poprzednich kadencjach przez rządzącą większość, a których celem jest zabezpieczenie przed fałszowaniem wyborów. (…) Są też działania czy cele, które mają charakter nieco inny. Mają wyraźny aspekt polityczny. Np. sprawa likwidacji okręgów jednomandatowych w wyborach samorządowych. (…) Jest wielka sprawa mediów. W Polsce mamy zupełnie nieprawidłową, także w sensie gospodarczym, rynkową sytuację w mediach. Różne grupy, koncerny, kontrolują całe rynki. (…) Musimy metodami zgodnymi z regulacjami europejskimi i zgodnie z prawem dążyć do tego, aby media w Polsce były polskie. (…) To są dwie sprawy. Jest też trzecia. Trzeba uregulować sprawę polskich służb specjalnych, bo tutaj jest wielkie zamieszanie. (…)

Dział: