W piętnastą rocznicę katastrofy smoleńskiej, przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz władz miasta Rumia, zgromadzili się, by uczcić ofiary tej tragedii.
Na Rondzie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Rondzie Marszałka Macieja Płażyńskiego złożono kwiaty, zapalono znicze oraz odmówiono modlitwy za dziewięćdziesięciu sześciu poległych w Smoleńsku, które wyruszyły w symboliczną podróż do Katynia, by tam uczcić pamięć ofiar innej, straszliwej zbrodni, a same stały się tragicznymi ofiarami losu.
Ten dzień skłania nas wszystkich do refleksji nad przemijalnością życia, znaczeniem pamięci historycznej i jednością, która w obliczu tragedii powinna nas spajać. Pamięć o tych, którzy odeszli, niech pozostanie żywa w naszych sercach, stanowiąc przestrogę i natchnienie dla przyszłych pokoleń. Ich ofiara nie zostanie zapomniana.