TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | 7.02.2024 r.
Tłumy na spotkaniu z Tomaszem Sakiewiczem
Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika Tomaszem Sakiewiczem. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Spotkanie odbyło się w sali Oratorium przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim i było transmitowane na żywo w Telewizji Republika. Redaktor Tomasz Sakiewicz mówił o obecnej działalności TV Republika i potrzebie medialnego pluralizmu w Polsce. Jak zacytował portal Niezalezna.pl: „Od wielu lat rozbudowywaliśmy zasięgi, przygotowaliśmy możliwości odbioru. Przygotowywaliśmy się, że przyjdzie taka chwila, że TV Republika przejmie rolę mediów publicznych. Nasz zasięg to codziennie od 4 do 7 mln widzów, którzy zaglądają na Republikę. To siła, którą dysponuje obóz patriotyczny”. Zebrani goście nierzadko przerywali wypowiedzi skandowaniem: „Republika, Republika!”. Spotkanie prowadziła przewodnicząca piotrkowskiego klubu „Gazety Polskiej” Beata Dróżdż. Planowane są kolejne spotkania redaktora Tomasza Sakiewicza w innych klubach „GP”.
W Katowicach pod Pomnikiem Powstańców Śląskich działacze społeczni ze Stowarzyszenia „Patrioci Śląska i Zagłębia”, członkowie klubów „Gazety Polskiej” z regionu, weterani podziemia antykomunistycznego z czasów PRL oraz mieszkańcy manifestowali w obronie wolnych mediów i samorządności. W proteście uczestniczyło kilkaset osób. Józef Kowalski, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” z Dąbrowy Górniczej II, który był koordynatorem protestu, powiedział dla portalu Niezalezna.pl: „Wybraliśmy datę 28 stycznia, bo chodziło o to, by dodać ducha mieszkańcom i pokazać, że chcemy bronić praworządności, wystąpić przeciw łamaniu konstytucji przez obecnie rządzących oraz zaprotestować przeciwko atakom na wolne media. Zależało nam też, by zrobić to jak najszybciej, bo łamanie prawa postępuje”.
Klub „Gazety Polskiej” w Olsztynie współorganizował spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Udział wzięli w nim również parlamentarzyści: Iwona Arent, Artur Chojecki i Andrzej Śliwka oraz radni samorządowi, wojewódzcy i miejscy. Poruszono tematy związane ze szkodliwymi decyzjami podejmowanymi przez koalicję 13 grudnia, m.in. dotyczące zmian w traktatach unijnych, paktu migracyjnego i przymusowej relokacji nielegalnych migrantów, rezygnacji z planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, elektrowni atomowej i portu w Świnoujściu, zmniejszenia potencjału obronnego Polski, ustawy o mowie nienawiści, nielegalnego przejęcia mediów publicznych czy prokuratury.
Klub „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego zorganizował noworoczne spotkanie klubowe, podczas którego przez wiele godzin dyskutowano na tematy dotyczące polityki i dobra Polski.
Rekordowa liczba uczestników pojawiła się na spotkaniu Klubu „Gazety Polskiej” Częstochowa. Podczas spotkania klubowego padło wiele inspirujących wniosków płynących z troski o prawdziwe dobro Polski i Częstochowy.
W kaplicy św. Jana Pawła II w Częstochowie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa uczestniczył we Mszy św., która została odprawiona w intencji posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Po nabożeństwie, w jednym z bastionów przy klasztorze jasnogórskim, odbył się koncert barda Pawła Piekarczyka. Piękny, patriotyczny i wzruszający występ zgromadził wiele osób. Uroczystości przygotował Jacek Wrona.
Warszawski Klub „Gazety Polskiej” zorganizował spotkanie z posłem na Sejm RP Januszem Kowalskim. Zaproszony gość poruszał tematy związane z bieżącą polityką w Polsce, zaprezentował również swoją ostatnią książkę pt. „Prezydent Warszawy Lech Kaczyński”.
W „Amore Mio” w Elblągu odbyło się spotkanie klubów „Gazety Polskiej” w Elblągu I oraz Pasłęku, na którym obecni byli Paweł Piekarczyk oraz poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Śliwka. Bard SWS wykonał wiele utworów, które były konkretną odpowiedzią na sytuację polityczną w naszym kraju. Po spotkaniu udano się na zorganizowany pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 protest związany z łamaniem prawa przez obecnie rządzących.
W 161. rocznicę wybuchu powstania styczniowego Klub „Gazety Polskiej” w Słupsku uhonorował powstańców zapaleniem zniczy za ich dusze.
Przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego i przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Brzozowie Henryk Kozik zorganizował rocznicowe obchody wybuchu powstania styczniowego. W bazylice mniejszej pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny, a pod tablicą upamiętniającą powstańców styczniowych zostały złożone wieńce oraz zapalono światła pamięci.
Klub „Gazety Polskiej” Elbląg I wraz z sympatykami i członkami Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył w spotkaniu z Mateuszem Morawieckim w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej.
ZAPROSZENIA KLUBOWE
CZĘSTOCHOWA – najbliższe spotkanie członków Klubu „Gazety Polskiej” Częstochowa odbędzie się w czwartek 29 lutego, godz. 17, sala nr 7 w siedzibie Solidarności.
SYDNEY AUSTRALIA – zapraszamy na 9. RAJD „Katyń 1940 – Smoleńsk 2010. Australia – Pamiętamy!” w 104. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 15–18 marca 2024 roku.
Ryszard Kapuściński