Wrzesień jest miesiącem dużej aktywności wśród Polonii w Austrii.
KGP jest obecny i bierze czynny udział w tych wydarzeniach.
* Ambasada RP w Wiedniu – 08.09.2018 – wizyta Marszałka Senatu Pana Karczewskiego. Nasz przedstawiciel wziął udział w spotkaniu Pana Marszałka z organizacjami polonijnymi, następnie w ogrodzie ambasady narodowe czytanie i piknik z pozostałymi zaproszonymi przedstawicielami Polonii.
* Uroczystości na wzgórzu Kahlenberg – 09.09.2018 – msza święta pontyfikalna z okazji 335-rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 35-rocznicy obecności Jana Pawła II na Kahlenbergu, na zakończenie doroczne Dożynki.
* Polska Misja Katolicka przy Rennwegu – 10.09.2018 – kolejna msza święta smoleńska i modlitwa z liczną grupą osób z Porozumienia Patriotyczno-Chrześcijańskiego i naszym kapelanem Ks. Tadeuszem Cichoniem, pod obeliskiem. Pozdrawiam serdecznie, Barbara Swierczek
Klub Gazety Polskiej Wiedeń II