Tekst alternatywny

Berlin przywitał Wałęsę maskami Bolka

Berlin przywitał Wałęsę maskami Bolka

Pomimo ulewnego deszczu i przenikliwego wiatru, berlińskie kluby „Gazety Polskiej” oraz ich sympatycy urządzili Lechowi Wałęsie gorące powitanie. Nie zabrakło masek Bolka z popularnej kreskówki „Bolek i Lolek”.

Jak ustalił portal niezalezna.pl Lech Wałęsa przybył do stolicy Niemiec 27 maja na zaproszenie ambasadora RP w Berlinie dr. Jerzego Margańskiego.

Głównym punktem wizyty Wałęsy w Niemczech było spotkanie z Reinholdem Vetterem, autorem książki „ Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów” oraz odbywająca się w obecności zaproszonych gości dyskusja na temat „Nasza droga do wolności”.

Przed Hotelem de Rome w Berlinie Lecha Wałęsę powitali członkowie berlińskich Klubów „Gazety Polskiej” wyposażeni w maski Bolka z kreskówki „Bolek i Lolek” oraz transparenty.

Na jednym z nich napisano, że „Lech Wałęsa nie jest bohaterem, jest kolaborantem, zdrajcą i hochsztaplerem”.

Maski Bolka pojawiały się już przed spotkaniami z Wałęsą zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 roku można było nawet obserwować wzmożoną aktywność grupy określającej się mianem Stowarzyszenia „Teraz Wyjście Bolka (w skrócie Stowarzyszenie „TW Bolka”). Działacze tej organizacji czekali w maskach Bolka na Lecha Wałęsę nawet przed salami sądowymi. Wielokrotnie próbowano nawet wręczać Wałęsie maskę animowanej postaci, jednak konsekwentnie odmawiał on przyjęcia tego prezentu.

Źródło: logo_Niezalezna_small

Wałęsa w Berlinie

W ulewnym deszczu i przenikliwym wietrze, ale bardzo „gorąco” berlińskie kluby „Gazety Polskiej” oraz ich sympatycy powitali Lecha Wałęsę przed Hotelem de Rome w Berlinie.

Wałęsa przybył tam 27.05. 2014 r. na zaproszenie ambasadora RP w Berlinie dr Jerzego Margańskiego, by z Reinholdem Vetterem, autorem książki „ Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów”, w obecności zaproszonych gości rozmawiać na temat „Nasza droga do wolności”.

Klub „GP”

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress