Tekst alternatywny

CHRZANÓW | 12 rocznica założenia Klubu Gazety Polskiej im. Zbigniewa Wassermanna w Chrzanowie


Relacja z rocznicowego spotkania Klubu Gazety Polskiej im. Zbigniewa Wassermanna w Chrzanowie.

W 12 rocznicę założenia klubu odbyło się uroczyste spotkanie członków i sympatyków klubu z udziałem gości: p. posła Krzysztofa Kozika i przewodniczącej Klubu Gazery Polskiej w Oświęcimiu p. Izy Miłkowskiej.

Klub powstał w kilka miesięcy po katastrofie smoleńskiej, włączając się w akcję budzenia sumień, którą prowadziły Kluby Gazety Polskiej w całym kraju.

Spotkanie było okazją do przypomnienia działalności od roku 2010, kiedy wymagało to odwagi i determinacji, a klub inaugurował pierwsze miesięcznice. Szczególnym wydarzeniem było zorganizowanie pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej, jako że nawet wśród prawicowych osób, wiara w powodzenie tego przedsięwzięcia była nikła. Tymczasem okazało się, że zarówno frekwencja, jak i współpraca różnych środowisk zaskoczyła nas wszystkich bardzo pozytywnie.

Przemarsz po mszy św. z kościoła Matki Bożej Różańcowej ulicami Chrzanowa pod tablice upamiętniające Katastrofę Smoleńską oraz zbrodnie Katyńską z 1940 roku kilkuset osób był niebywałą manifestacją jak na Chrzanów, zwłaszcza w tamtym okresie, co zachęciło wielu do dalszej działalności.

Zebrani wspominali kolejne miesięcznice, rocznice, patriotyczne wyjazdy, zorganizowane spotkania, które przeszły do historii klubu .

W 2014 roku obyła się uroczystość nadania klubowi imienia Zbigniewa Wassermanna z udziałem żony i córki tragicznie zmarłego patrona klubu.

Wspominano również zmarłych członków klubu, którzy znacząco wspierali naszą działalność.

Na zakończenie wieczoru uczestnicy życzyli sobie nawzajem zdrowia i sił do dalszej działalności.

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” CHRZANÓW

Chrzanów_2022.11.27

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress