Tekst alternatywny

[KORONAWIRUS] Akcje Klubów „Gazety Polskiej” | Dzierżoniów II: Pomoc w czasach próby

Dzierżoniów II – Pomoc w czasach próby

DzierzoniowII Pomoc w czasie proby

W środę 18 marca 2020 na prośbę wicewojewody Jarosława Kresy podjęliśmy się w Dzierżoniowie przygotowania i dostarczenia pomocy na przejście graniczne z Czechami w Kudowie – Słonym. Dzięki sprawnej organizacji przewodniczącego Klubu GP „Dzierżoniów II” Janusza Manieckiego, firma cateringowa pana Marka Hebdowskiego od rana zajęła się przygotowaniem tysiąca pysznych kanapek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników i Polaków czekających wiele godzin  na przekroczenie granicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pań zatrudnionych przez pana Marka około godziny 16-tej transport żywności ruszył na granicę. Kanapki pakowane po dwie, zostały estetycznie poukładane w papierowych torbach. Janusz Maniecki i Marek Hebdowski dostarczyli żywność na miejsce ku zadowoleniu pograniczników oraz polskich kierowców. Część żywności przekazaliśmy czeskim pogranicznikom. Dodać wypada, że w godzinach porannych UZDROWISKA KŁODZKIE S.A. – GRUPA PGU na prośbę wicewojewody przekazały na ten punkt graniczny sporo wody mineralnej z Polanicy na potrzeby wracających do kraju.

Serdecznie dziękujemy Markowi Hebdowskiemu i jego pracownicom za dar serca – w chwilach próby to dar bezcenny.

Janusz Maniecki

Podziękujmy za pośrednictwem mediów społecznościowych bohaterom trudnych dni, w których zmagamy się z epidemią COVID-19. Takich ludzi nie brakuje i zasługują oni na szczególne wyróżnienie. Walka z tą epidemią jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki ludziom wykonującym kluczowe prace, bez których ta walka skazana byłaby na niepowodzenie. Dotyczy to w sposób oczywisty lekarzy, pielęgniarek, personelu szpitali, ale również funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników, policjantów, pilotów, personelu pokładowego, obsługi lotnisk, polskich portów lotniczych oraz Polskich Linii Lotniczych LOT.  Pamiętajmy również o tych dzięki którym możemy zrobić zakupy, wykupić leki czy dojechać do sklepu czy apteki.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji #PomocWCzasachPróby. Informacje o akcji można uzyskać telefonicznie u przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II, tel: +48 721 170 681.

kmj

DzierzoniowII Pomoc w czasie proby1

koronawirus_640

PROMOCJA_SKLEP_prenumerata kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress