Tekst alternatywny

[KORONAWIRUS] Akcje Klubów „Gazety Polskiej” | Warszawa Klub Młodych: Charytatywna inicjatywa

[KORONAWIRUS] Akcje Klubów „Gazety Polskiej” | Warszawa Klub Młodych: Charytatywna inicjatywa

Charytatywna inicjatywa Klubu Młodych Gazety Polskiej w Warszawie

Przedstawiciele stołecznego Klubu Młodych przekazali dzisiaj na rzecz Domu Samotnej Matki i Dziecka na Pradze Północ słodycze oraz niezbędne środki dezynfekujące. Setki wolontariuszy z Klubów Gazety Polskiej na terenie całego kraju pomagają w walce z koronawirusem.

Słoneczna środa na warszawskiej Pradze, do Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 6/61 puka dwóch wolonariuszy z papierowymi torbami w rękach. W środku duża ilość różnych słodyczy dla najmłodszych, ale również – co w tej sytuacji najważniejsze – 5-litrowy baniak z płynem do dezynfekcji, plastikowy spryskiwacz z żelem dezynfekcyjnym oraz 200 sztuk sterylnie zapakowanych rękawiczek jednorazowych.

– W sytuacji zagrożenia koronawirusem niesienie pomocy grupom najbardziej potrzebującym jest naszym obowiązkiem. Dostarczamy do domów samotnej matki i domów dziecka słodycze i środki higieniczne, w postaci rękawiczek oraz płynów dezynfekujących. Jako młodzi ludzie chcemy promować solidarne i odpowiedzialne zachowania społeczne. Podczas przekazywania paczek zachowujemy wszelkie środki ostrożności oraz stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia – mówi redakcji Damian Kowalczyk, wiceprzewodniczący Klubu Młodych.

Przewodniczący Klubu Mateusz Rojewski przekonuje, że kluczowe będzie zachowanie się społeczeństwa w najbliższych tygodniach. – To od nas samych zależy, w jakim tempie koronawirus będzie się w Polsce rozprzestrzeniał. Należy zachować wszelkie środki ostrożności oraz pomagać w szczególności osobom starszym i potrzebującym, tak aby nie musiały bez wyraźnej potrzeby wychodzić z domu. I dodaje: Dostarczane przez wolontariuszy ze środowiska Gazety Polskiej produkty mają wspomagać służby w walce z epidemią. Działania prewencyjne pozwolą pomóc w walce z chorobą, wywoływaną przez Covid-19.

 Klub Młodych Gazety Polskiej w Warszawie

 

koronawirus_640

PROMOCJA_SKLEP_prenumerata kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress