Tekst alternatywny

RZYM | Inauguracja Klubu „GP” w Rzymie. Polska delegacja po spotkaniu z ambasadorem RP w Watykanie


Trwający tydzień przyniósł w Rzymie inaugurację kolejnego już, zagranicznego Klubu „Gazety Polskiej”. Polska delegacja, w skład której wchodzi m.in. Tomasz Sakiewicz, odwiedziła już grób św. Jana Pawła II oraz wzięła udział w wyjątkowym koncercie międzynarodowym. Teraz zaś odbyła spotkanie z ambasadorem Polski w Watykanie, Januszem Kotańskim. – Perspektywy dalszej współpracy są bardzo obiecujące – mówi nam redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie.

Uroczystości związane z otwarciem 482. Klubu „Gazety Polskiej”, zrzeszającego polskich patriotów we Włoszech, rozpoczęły się od wizyty na grobie św. Jana Pawła II. Oddano hołd papieżowi-Polakowi i modlono się za duszę śp. Jerzego Targalskiego, o czym informowaliśmy wczoraj.
W ramach imprezy rozpoczynającej działalność Klubu w Rzymie, w bazylice San Pankracego za Murami wieczorem odbył się  międzynarodowy koncert z udziałem Dominiki Zamary, Roberto Crescy, Andrei Ceccomoriego, Ippazio Ponzetty, Aleksandra Nowaka oraz Józefa Kazimierza Ślazyka. Pierwsza pieśń – „Ave Maria” – była dedykowana śp. dr. Jerzemu Targalskiemu.
W środę polska delegacja udała się na spotkanie do ambasady RP w Watykanie, gdzie doszło do owocnych rozmów z ambasadorem Januszem Kotańskim.

– Polacy są bardzo dobrze przyjmowani przez Włochów – mówi nam Sakiewicz. Pytany o perspektywy współpracy po spotkaniu, przyznaje, że te są bardzo dobre.

– Możemy się spodziewać w przyszłości licznych, bardzo wartościowych projektów

– dodaje.

Na koniec dzieli się refleksją, która nadeszła po kilku dniach rozmów w Rzymie z różnymi środowiskami. – W najbliższych wyborach włoska prawica może przejąć władzę – konkluduje.

O inauguruacji Klubu „GP” w Rzymie opowiadał dziś także red. Adrian Stankowski w programie Telewizji Republika „Polska na dzień dobry”. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy:

źródło: https://niezalezna.pl/412960-inauguracja-klubu-gp-w-rzymie-polska-delegacja-po-spotkaniu-z-ambasadorem-rp-w-watykanie | www.niezalezna.pl

Klub Gazety Polskiej Rzym

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress