Tekst alternatywny

Ludzie Tuska w ostatniej chwili zmienili lotniska zapasowe dla Tu-154. Pilotów nie powiadomili!


Organizatorzy lotu śp. Lecha Kaczyńskiego ze strony polskiej – czyli związani z rządem Donalda Tuska – wieczorem 9 kwietnia 2010 r. zmienili lotniska zapasowe dla Tu-154M. Nie poinformowali o tym ani polskich pilotów, ani prezydenta RP – takie informacje według naszych informacji zawarte są w końcowym raporcie smoleńskim. O tym, jaki wywołało to chaos na linii piloci-kontrolerzy, mówił na Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „GP” Antoni Macierewicz.

Jak ujawnił na Zjeździe Klubów „GP” Antoni Macierewicz – gdy tylko polska załoga dowiedziała się, że warunki pogodowe mogą uniemożliwić lądowanie w Smoleńsku, piloci chcieli odejść na drugi krąg i odlecieć na zapasowe lotnisko: do Witebska lub Mińska.

Okazało się jednak, że rosyjskie służby na to się nie zgadzały, wskazując jako lotniska zapasowe podmoskiewskie Szeremietiewo, Domodiedowo lub Wnukowo. Doszło do sporu między smoleńskimi kontrolerami a moskiewskim wojskowym centrum „Logika”, które nadzorowało sprowadzanie polskiego samolotu. Zdenerwowani kontrolerzy zachowywali się coraz chaotyczniej, dezorientując tym samym polską załogę. Dopiero na 10 minut (!) przed katastrofą centrala w Moskwie wskazała Mińsk jako możliwe zapasowe lotnisko. Ale informacji tej… nie przekazano pilotom Tu-154.

Foto Andrzej Trzuszczak

Foto: https://niezalezna.pl/411687-ludzie-tuska-w-ostatniej-chwili-zmienili-lotniska-zapasowe-dla-tu-154-pilotow-nie-powiadomili | www.niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress