Tekst alternatywny

Rozdrobnione fragmenty ciał pasażerów jeszcze przed śladami pierwszego uderzenia Tu-154 w ziemię


Rozdrobnione fragmenty ciał pasażerów, w tym elementy narządów wewnętrznych, znajdowały się jeszcze przed śladami pierwszego uderzenia Tu-154 w ziemię – wynika z końcowego raportu podkomisji smoleńskiej. Te wstrząsające informacje przekazał na Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „GP” Antoni Macierewicz.

W końcowym raporcie smoleńskim znajduje się analiza rozrzutu i zniszczenia ciał ofiar katastrofy.

Jak przekazał Antoni Macierewicz – ponad 1/3 ofiar nosiła ślady licznych i poważnych oparzeń. Podobna liczba była też pozbawiona ubrań.

Ponadto – jeszcze przed pierwszymi śladami uderzenia części kadłuba samolotu! – znajdowały się liczne rozdrobnione, niewielkie fragmenty wewnętrznych narządów z ciał ofiar. To jednoznaczne wskazanie, że przyczyną katastrofy był mechanizm wysokoenergetyczny, czyli eksplozja – wyjaśnił szef podkomisji smoleńskiej.

Jak ustaliliśmy – z analizy umieszczonej w końcowym raporcie smoleńskim wynika, że w tej części wrakowiska (pierwszej od strony nalotu) były TYLKO, prócz wspomnianych części narządów wewnętrznych, rozerwane szczątki górnych części korpusów i fragmenty kończyn – chodziło przy tym o ofiary znajdujące się w trakcie lotu w kuchni, salonie nr 3 i przedziale pasażerskim. To środkowa i tylna część samolotu.

źródło: https://niezalezna.pl/411688-rozdrobnione-fragmenty-cial-pasazerow-jeszcze-przed-sladami-pierwszego-uderzenia-tu-154-w-ziemie | www.niezalezna.pl

Foto Andrzej Trzuszczak

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress