Tekst alternatywny

Pikieta na Placu Artystów w Kielcach

Pikieta na Placu Artystów w Kielcach

23 maja 2015 roku, Kielecki Klub Gazety Polskiej spotkał się po raz 263 na sobotniej pikiecie na Placu Artystów w Kielcach. Tydzień temu minęło 5 lat odkąd podjęliśmy decyzję o spotykaniu się w każdą sobotę między godziną 8.30 a 9.00 na pikiecie domagającej się wyjaśnienia przyczyn tragedii pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Deszcz, śnieg, święto czy festyn, nigdy od 15 maja 2010 roku, w żadną sobotę o tej porze, nie zabrakło naszych przedstawicieli z transparentem i flagami.
Punktualnie o godzinie 8.46 odmawiamy wspólnie modlitwę za tych, którzy zginęli pamiętnego dnia 10.04.10 nieopodal pasa startowego lotniska Siewiernyj oraz tych wszystkich, którzy zostali zamordowani bolszewickim strzałem w tył głowy, na nieprzyjaznej nam Ziemi Smoleńskiej 70 lat wcześniej. Modlimy się także za dusze ludzi, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach po katastrofie, a byli związani z wyjaśnianiem jej przyczyn.

Od kilku miesięcy mamy nowy transparent, ponieważ poprzedni był tak intensywnie używany, także na manifestacjach w Warszawie, że uległ uszkodzeniu.

(Klub GP)

kielce_2015_05_23

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress