Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 30.04.2024 r. | IV Turnieju Siatkówki im. prof. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP


Ogromne emocje towarzyszyły IV Turniejowi Siatkówki im. prof. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP, którego organizatorami były klub „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego oraz STS Sandecja Nowy Sącz.


Rozgrywki odbywały się w kategoriach juniorek młodszych oraz młodziczek. W turnieju uczestniczyło 200 zawodniczek reprezentujących 15 zespołów z klubów z Polski oraz ze Słowacji. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Marka Pławiaka, dyrektora MORD i radnego powiatu nowosądeckiego. Turniej otworzyli Ludomir Handzel, prezes firmy Gosdrob Family Marek Poręba, prezes STS Sandecja Sławomir Wojta oraz Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza i przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego, pomysłodawca turnieju i prowadzący zawody. Podczas zmagań sportowych odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności społeczno-politycznej prof. Lecha Kaczyńskiego. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny – puchary. Uczestnicy turnieju reprezentowali kluby: STS Sandecja Nowy Sącz – gospodarz turnieju, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Tarnów, UKS „Dwójka” Krynica-Zdrój, MUKS Poprad Stary Sącz, Klub Przyjaciół Siatkówki „Gorce” Nowy Targ, Siatkówka TS Wisła Kraków, Klub Sportowy „Volley” Gorlice, Volejbal Prešov – Školský klub ELBA Prešov Słowacja, Volley Elite Academy Bardejov Słowacja, Vkm Stará Ľubovňa. Klasyfikacja młodziczek: I miejsce UKS „Jedynka” Tarnów, II miejsce MUKS Poprad Stary Sącz, III miejsce UKS „Dwójka” Krynica; MVP została Zuzanna Maziarz z UKS „Jedynka” Tarnów. Klasyfikacja juniorek młodszych: I miejsce STS „Sandejca” Nowy Sącz, II miejsce UKS „Jedynka” Tarnów, III miejsce SK „ELBA” Presov; MVP została Justyna Wojta z STS „Sandecja”. Patronat medialny nad zawodami objęły: „Gazeta Polska”, Niezależna.pl, „Gazeta Polska Codziennie”.

XIX Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” 2024 odbędzie się w dniach 14–16 czerwca 2024 roku w malowniczym Sulejowie. Tym razem nasze spotkanie przenosi się do niezwykłego ośrodka „Dresso”, który zapewnia niepowtarzalną atmosferę. To miejsce, które szczególnie bliskie jest sercu klubowiczów. Ośrodek „Dresso”, rozciągający się na obszarze 50 tys. m2, położony jest w urokliwym lesie sosnowym, w otoczeniu rzek Luciąży i Pilicy, niedaleko Zalewu Sulejowskiego. To idealne miejsce na ponowne spotkanie się w gronie przyjaciół, dla których troska o przyszłość Polski jest sprawą najważniejszą. Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej” to nie tylko wydarzenia o ogromnym znaczeniu, lecz także największe ogólnopolskie spotkania organizacji pozarządowej, która od 19 lat konsekwentnie buduje społeczeństwo obywatelskie. Trwają one przez trzy dni, podczas których uczestnicy biorą udział w panelach dyskusyjnych, w których uczestniczą wybitni politycy, ekonomiści i dziennikarze. W trakcie zjazdu przewidziane są także rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i wymiany poglądów. Wśród uczestników zjazdu znajdą się znani politycy, gość honorowy oraz czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezależna.pl. Przypominamy, że uczestnictwo w zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” to wyjątkowy przywilej i zaszczyt. Wszelkie niezbędne informacje zostaną przekazane przewodniczącym klubów „Gazety Polskiej”.

W Łodzi odbyło się kolejne spotkanie z udziałem Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika, oraz Pawła Piekarczyka, barda Strefy Wolnego Słowa, zorganizowane przez Klub „Gazety Polskiej” w Łodzi. Wydarzenie miało miejsce w Polsko-Amerykańskim Ośrodku Kształcenia Zawodowego i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Podczas dyskusji Tomasz Sakiewicz poruszył kwestie istotne dla obecnej sytuacji w Polsce, koncentrując się na zagrożeniach dla wolności słowa oraz konieczności obrony polskich wartości. Koncert Pawła Piekarczyka, który uświetnił to wydarzenie, stanowił doskonałe uzupełnienie dyskusji. Muzyka Piekarczyka przyniosła uczestnikom nie tylko rozrywkę, lecz także dodatkową warstwę emocji, wnosząc energię i dynamikę do ważnych rozmów i debat. Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem zainspirowało uczestników do dalszych działań na rzecz obrony wartości, które uważają za istotne dla przyszłości Polski.


Dołącz do klubów „Gazety Polskiej”!


Kluby „Gazety Polskiej” są dobrowolnymi, nierejestrowanymi stowarzyszeniami działającymi w Polsce, a także poza jej granicami. Aktualnie istnieje ponad 500 Klubów „Gazety Polskiej”.

Pierwszy Klub „GP” powstał w 2005 roku, a jego celem było spełnianie roli integracyjnej w lokalnych środowiskach. Kluby miały skupiać wokół siebie czytelników „Gazety Polskiej” oraz pozyskiwać nowych. W ciągu osiemnastu lat powstało już ponad 500 klubów „GP” w Polsce, Europie, USA, Kanadzie i Australii.

Celem działalności klubów „Gazety Polskiej” jest wspieranie aktywności społecznej, przede wszystkim na szczeblu lokalnym, choć także ogólnokrajowym.

Działalność klubów jest bardzo wielostronna. To tysiące spotkań w Polsce i na świecie, które kontynuują szczytny cel, jakim jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego.


OGŁOSZENIA KLUBOWE


CHORZÓW – zaproszenie na spotkanie z dr. Tomaszem Cukiernikiem dotyczące promocji najnowszej książki pt. „20 lat w Unii Europejskiej. Bilans członkostwa”. 17 maja, godz. 17:30 w Starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie przy ulicy Siemianowickiej 59.

RZESZÓW – rzeszowski klub „Gazety Polskiej” zaprasza lokalne kluby „GP” na coroczne Ognisko Patriotyczne ze śpiewem i degustacją wiktuałów lokalnych. Rezerwat Bór między Rzeszowem a Głogowem Młp. obok Strzelnicy PZŁ 3 maja, godz. 15. Kontakt: 790-690-339, e-mail: syczzbigniew@o2.pl.

POZNAŃ – poznański klub „Gazety Polskiej” im. gen. pil. Andrzeja Błasika zaprasza 24 maja o godz. 15 na piknik z okazji 15-lecia swojej działalności oraz 10-lecia przyjęcia patrona klubu. Chętnych do udziału w pikniku prosimy o zgłoszenie się pod numerem tel.: 601-540-148 lub 663-700-053 Piknik odbędzie się w posiadłości Dąbrowie 23, gmina Kuślin.


Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl