Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Jedziemy na Węgry

Tydzień w Klubach „GP” – 21.02.2018r.

Jedziemy na Węgry

Wegry2018 GPKluby „Gazety Polskiej”, tak jak w poprzednich latach organizują Wielki Wyjazd na Węgry. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pojedziemy specjalnym pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i kuszetkami.

Zapraszamy wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Prosimy powiadomić znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!

Wyjeżdżamy 13 marca z Warszawy i pojedziemy przez Kraków, gdzie planowany jest krótki postój. Do Budapesztu przyjedziemy 14 marca w godzinach porannych na dworzec Budapest Keleti, skąd autobusami zostaniemy przewiezieni do hoteli. Pojedziemy w grupach 50-osobowych. Każdy autokar zostanie specjalnie oznakowany, a na widocznym miejscu będzie podana nazwa hotelu do którego zostaniecie zawiezieni. O przydziale do poszczególnych hoteli zostaniecie Państwo powiadomieni w trakcie podróży pociągiem. Po całodziennym indywidualnym  zwiedzaniu Budapesztu przewidziana jest w hotelach uroczysta kolacja. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca i rozpoczną przemarszem spod pomnika gen. Józefa Bema (Bem tér)  pod budynek parlamentu w Budapeszcie. Planowane są przemówienia przedstawicieli delegacji polskiej, oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. Późnym wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYJEŹDZIE JEST:

Wpłata na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzono na tę okazję: PKO SA 26 1240 1040 1111 0010 7806 1812

W temacie przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska, oraz daty urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) i miasto (Warszawa, Kraków), gdzie będą Państwo wsiadać. Prosimy o podanie numeru telefonu. Wpłata na konto równoznaczna jest z akceptacją regulaminu wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

Osoby które nie podadzą kompletnych danych prosimy o uzupełnienie i natychmiastowe wysłanie na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Ostatecznym terminem wpłaty na WWnW jest: 7 marca 2018 r. lub do wyczerpania miejsc, o czym zostaniecie Państwo powiadomieni.

Proszę w miarę szybko podjąć decyzję, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a my jesteśmy zobligowani np. zapłacić „z góry” za hotele. Węgrzy organizują tzw. „marsz miliona” i już teraz wszystkie hotele w Budapeszcie są praktycznie zarezerwowane. To ważne dni dla Węgrów; w kwietniu odbędą się wybory parlamentarne, które być może zdecydują o większości konstytucyjnej dla Fideszu, a to pozwoli Węgrom zakończyć reformy zapoczątkowane w 2010 r. Proszą o nasze poparcie i je dostaną!

 Koszty wyjazdu:

Dzięki naszym staraniom i chcąc docenić Państwa codzienną pracę dla dobra Polski, wynegocjowaliśmy znikomą opłatę za pociąg. Koszty jakie Państwo poniosą to: pobyt w hotelu, ubezpieczenie, koszty organizacyjne i niezbędne gadżety. Niestety cena zawiera 23 % VAT, który musimy odprowadzić do urzędu podatkowego!

Ceny za cały wyjazd:

– miejsca siedzące – 250 zł brutto (6-osobowe, 2 klasa)

– miejsca w wagonie sypialnym – 350 zł brutto (od 20 lutego 2018 r. – brak wolnych miejsc)

W cenie zawarty jest:

– koszt przejazdu w obie strony pociągiem,

– jednodniowy pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, oraz śniadanie

– kolacja 14 marca w hotelu

– przejazdy specjalnie wynajętymi autobusami, np. z pociągu do hotelu i na uroczystości.

– koszt ubezpieczenia

– broszury i drobiazgi (np. identyfikatory, buttony, smycze) z którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier.

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

Proszę nie zapomnieć o polskich flagach.

Nowe informacje dostępne są na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. Kontakt telefoniczny w sprawach WWnW, tel.  519 598 504 lub 505 038 217
Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-vi-wielki-wyjazd-na-wegry/

Myślenice_2018_02_09_03W Myślenicach z okazji 5. rocznicy powstania miejscowego Klubu „GP” gościł redaktor Tomasz Sakiewicz. Spotkanie odbyło się w biurze posła PiS i jednego z założycieli klubu, Jarosława Szlachetki. Najważniejszym punktem wizyty red. Sakiewicza było spotkanie z cyklu: „Rozmowy o Polsce” z mieszkańcami ziemi myślenickiej w Domu Katolickim im. ks. Prałata Józefa Bylicy. Wśród obecnych był proboszcz senior parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny ks. prałat Karol Jarosz i poseł Jarosław Szlachetka, samorządowcy z powiatu myślenickiego i gminy Myślenice, oraz gmin powiatu myślenickiego, członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK z dr. Januszem Kamockim etnografem z Krakowa, który poinformował o inicjatywie budowy pomnika AK w Krakowie i zaprosił do poparcia listu z podpisami wspierającymi to dzieło. Po słowie wstępu Michała Rudkowskiego, przewodniczącego Klubu „GP” w Myślenicach, głos zabrał Tomasz Sakiewicz. W swoim wystąpieniu omówił zasady ideowe i organizacyjne działania Klubów „GP”, oraz rolę klubów w doprowadzeniu do „Dobrej zmiany” w 2015 r. Podkreślił rolę Klubów „GP”, dzięki którym możliwe jest tworzenie Strefy Wolnego Słowa. Odniósł się także do myślenickiej struktury. – Pięć lat działalności klubu to dużo dla budowania społeczeństwa obywatelskiego. Frekwencja pokazuje, że klub jest dla was ważny, lecz siłą klubów jest jakość ich członków. Klub w Myślenicach jest jednym z najaktywniejszych w kraju – podkreślał Tomasz Sakiewicz. Mówił o zmianach w Polsce po zwycięstwie środowisk patriotycznych w ostatnich wyborach parlamentarnych. Przypomniał o budowaniu bezpieczeństwa Polski poprzez odbudowę armii, umocnienie gospodarki, reformy sądownictwa. W trakcie gorącej dyskusji wspominano o  nowelizacji ustawy o IPN przywracającej elementarną prawdę o udziale Polski w II wojnie światowej i jak dotąd bezkarnym posługiwaniem się szkalującym Polaków określeniem „polskie obozy śmierci”. Podczas spotkania goście mogli nabyć publikacje Tomasza Sakiewicza: „Partyzant wolnego słowa”, „Testament I Rzeczypospolitej: kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego”, oraz wyjątkowy album „Zwierciadło polskości XIX stulecia. >>Gazeta Polska<< w latach 1826-1907″. Album został wydany z okazji 190-lecia istnienia „Gazety Polskiej”. Uczestnicy spotkania  mogli zapoznać się z wystawą plakatów ze spotkań Klubu „GP” w Myślenicach z lat 2013-2018 oraz otrzymali okolicznościowy biuletyn z okazji 5 rocznicy powstania klubu w Myślenicach.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress