Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] List Andrzeja Dudy do Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 18.03.2015 r.

List Andrzeja Dudy do Klubów „GP”

Andrzej Duda

Kandydat na Prezydenta RP
Warszawa, 11 marca 2015 r.

Szanowni Państwo,

Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy współtworzą środowisko Klubów Gazety Polskiej za poparcie mojej kandydatury na urząd Prezydenta RP oraz za pomoc, którą otrzymuję od Państwa w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Jestem szczęśliwy, że w tych miesiącach pró­by mogę liczyć na wsparcie ze strony ludzi szlachetnych i gotowych dzielić ze mną trudy kampa­nii, której stawką jest nie tylko prezydentura, ale przede wszystkim przyszłość Naszej Ojczyzny.

Naszym wspólnym celem jest wyborcze zwycięstwo, ponieważ Ci których wieloletnie rządy pozbawiły miliony Polaków nadziei na lepszą przyszłość w swojej Ojczyźnie, muszą zostać wresz­cie odsunięci od władzy. To przekonanie podziela coraz więcej Polaków, którzy już dzisiaj tworzą wielką patriotyczną wspólnotę. Państwa spontaniczna aktywność oraz bezinteresowne zaanga­żowanie w sprawy publiczne wzmacniają moje przekonanie, że zbliżające się wybory prezydenckie rozpoczną proces dobrych zmian dla Polski.

Polska potrzebuje dzisiaj aktywnej i nowoczesnej prezydentury, pełnej energii, sprawowanej

z determinacją i zaangażowaniem, a przede wszystkim otwartej na głos obywateli, wsłuchanej w ich potrzeby, problemy i postulaty. Tylko taka prezydentura przywróci siłę i prestiż Rzeczpo­spolitej i sprawi, że uczciwość w życiu publicznym, dialog społeczny, dobro wspólne na nowo będą budować solidny fundament państwowy, tak aby następne pokolenia były dumne ze swojej Ojczyzny.

Głęboko wierzę, że droga, która sobie wyznaczyliśmy doprowadzi nas do zwycięstwa

Andrzej Duda

Duda Andrzej list

Andrzej Duda spotkał się z sympatykami PiS, klubem „GP” i mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Sala Muzeum w Piotrkowie okazała się zdecydowanie zbyt mała, by pomieścić wszystkich którzy chcieli zobaczyć i posłuchać Andrzeja Dudy. Podczas spotkania gość mówił m.in. o planie odbudowy polskiej gospodarki. Kandydatowi towarzyszył poseł Antoni Macierewicz.

W Rypinie oraz Bydgoszczy odbyły się spotkania z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą; oceniane jako bardzo merytoryczne, wszystkim uczestnikom dały nadzieję na to, że Polska po wyborach może się zmienić na lepsze.

Klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem. Gościem był również Paweł Piekarczyk. W spotkaniu uczestniczyli także klubowicze z Radomska.

Ponad 700 osób przyszło na spotkanie z Antonim Macierewiczem zorganizowane przez klub „GP” Chicago 2. Trwało 4 godziny; omawiano sprawę tragedii nad Smoleńskiem, wyborów prezydenckich, sytuację na Ukrainie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również wizyta Antoniego Macierewicza w Filadelfii.

Państwo Joanna i Andrzej Gwiazdowie – legendy pierwszej  Solidarności byli gośćmi na spotkaniu zorganizowanym przez klub „GP” Krzywiń oraz krzywińską bibliotekę. Wśród publiczności zasiedli nie tylko mieszkańcy samego Krzywinia i okolic, ale także  liczna grupa klubowiczów z Poznania. Państwo Gwiazdowie opowiadali przede wszystkim o historii, o tym jak rodziła się Solidarność.

Klub „GP” ze Świdwina zorganizował wyjazdowe spotkanie w wiejskiej miejscowości Cieszeniewo z posłem PiS Czesławem Hocem . Poruszane były tematy związane z aktualną sytuacją kraju.

Na zaproszenie klubu „GP” Andrychów II odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem.

W Myślenicach odbyło się spotkanie z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską pt. „Przemyśleć Polskę”.

W klubach w Bydgoszczy oraz Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie red. Wojciechem Muchą, autorem książki pt. „Krew i ziemia”. Gość podzielił się swoimi doświadczeniami z pobytu na kijowskim Majdanie.

W Elblągu odbyło się spotkanie z dr. Karolem Nawrockim z IPN-u połączone z promocją książki „Studium Przypadku” – opór wobec władzy komunistycznej w województwie elbląskim [1976-1989].

Klub „GP” w Nowe Hucie spotkał się po raz drugi z kpt. Stanisławem Szuro, wielkim patriotą, więźniem obozów hitlerowskich i komunistycznych, żołnierzem Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.

Z inicjatywy Pani Prezydent Miasta Radomska odbyło się spotkanie organizacyjne obchodów 5 Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Radomsku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubu „GP”, Rady Miasta, Prawa i Sprawiedliwości, Związku Zawodowego  „Solidarność” oraz Towarzystwo Patriotyczne.

Członkowie klubu wzięli udział w  manifestacji pod rosyjskim konsulatem w Gdańsku. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec agresji Rosji na wolną Ukrainę.

W Bydgoszczy miały miejsce – organizowane przez Klub „GP”, Solidarnych 2010, biuro posła Tomasza Latosa, Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości – darmowe porady prawne. Z uwagi na duże zainteresowanie akcja będzie kontynuowana.

Gliwicki klub „GP” gościł dr. Tomasza Heryszka, wykładowcę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Śląskim. Tematem spotkania była sytuacja kredytobiorców po obniżeniu  przez Radę Polityki Pieniężnej o 50  punktów bazowej stopy procentowej.

Gorlice zmiana przewodniczącego; nowym przewodniczącym został Bogusław Miarecki,  tel . 692 895 796; e-mail: klubgpgorlice@wp.pl Panu Markowi Gaworowi dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński               

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress