Tekst alternatywny

59 miesięcznica tragedii smoleńskiej – Koszalin

10 marca, członkowie koszalińskiego klubu „Gazety Polskiej” uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę i jej bohaterów, którzy, przez dzieje, życie za Jej wolność i suwerenność oddali – za jej Żołnierzy, których wyklęto,  za Ofiary  tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej polskich patriotów wraz z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim. Po Mszy św., zapalono znicze pod figurą Matki Bożej Niepokalanej przy kościele Podwyższenia Krzyża Św., powierzając Jej pośrednictwu nasze patriotyczne intencje.

Przewodnicząca klubu „GP” w Koszalinie odczytała Apel Klubów wraz z zaproszeniem na uroczystości 5 rocznicy tragedii smoleńskiej 10 kwietnia 2015 roku.
W drugiej części spotkania odbyła się projekcja filmu „Kwatera „Ł”, którą poprzedził wstęp, wygłoszony przez pana Michała Nowaka, członka zespołu archeologów i antropologów prof. Szwagrzyka –  w odszukiwaniu i wydobywaniu z dołów hańby i podnoszeniu do godności bohaterów narodowych, żołnierzy Polski , których  walkę o niepodległość i niezawisłość  ojczyzny kiedyś wyklęto.
Koszaliński Klub „GP”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress