Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Gwiazda Górnośląska dla Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” | 24.11.2021 r.

Gwiazda Górnośląska dla Klubów „Gazety Polskiej”

Serwis_24.11.2021_GWIAZDA GÓRNOŚLĄSKA| Na uroczystej gali w Dniu Niepodległości, która odbyła się w Filharmonii Śląskiej redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz oraz Kluby „Gazety Polskiej” zostały odznaczone przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego „Gwiazdą Górnośląską”. W ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich, Marszałek Jakub Chełstowski reaktywował tradycję wręczania „Gwiazdy Górnośląskiej”. To swoisty hołd nawiązujący do przedwojennego odznaczenia dla Powstańców Śląskich, w formie wyróżnienia za propagowanie śląskiego etosu i powstańczej tradycji. Odznaczenie zostało zatwierdzone rozkazem Ministra Spraw Wojskowych w 1925 roku „W dowód uznania zasług położonych w walkach o wieczyste prawa Śląska piastowskiego”. Marszałek Jakub Chełstowski odpowiadając na pytanie red. Agnieszki Kołodziejczyk z portalu niezalezna.pl uzasadnił swoją decyzję: „Przede wszystkim za konsekwentną politykę historyczną, która jest realizowana od lat. W województwie obchodzimy 100-lecie Powstań Śląskich.

Katowice_Gala_Gwiazda_górnośląska_2021_11_11_22

Wyróżnienie

>>Gazeta Polska<< oraz redaktor Tomasz Sakiewicz konsekwentnie wspierali nas w tym przez trzy ostatnie lata. Jeżeli chodzi o propagowanie obchodów I, II i III Powstania redaktor Sakiewicz i >>Gazeta<< byli z nami w tym czasie, dlatego postanowiliśmy wyróżnić ich odznaczeniem, które zostało ustanowione przez samych powstańców. Było przyznawane w okresie II Rzeczypospolitej tym osobom, które wspierały województwo, wspierały region. Chodziło o to, by uhonorować np. działaczy społecznych za pracę, i za godną postawę.(…) Wracając do współczesności, członkowie klubów >>GP<< uczestniczyli we wszystkich naszych obchodach, wspierali nas. Byli z nimi podczas wszystkich ważnych uroczystości, defilad, mszy świętych, wydarzeń kulturalnych. Zawsze mogliśmy na nich liczyć. To jest dobre środowisko patriotyczne i jeśli możemy im w odpowiedni sposób podziękować za postawę, to właśnie >>Gwiazdą Górnośląską<<. W województwie śląskim klubów jest bardzo dużo i z tego co wiem, wszyscy bardzo się cieszyli, że podejście do Powstań Śląskich, do historii pierwszy raz >>było na poważnie<<. Pierwszy raz władze regionalne potraktowały wydarzenia w sposób na tyle doniosły, że zaprosiły do udziału w nich przedstawicieli rządu, prezydenta RP.”

Katowice_Gala_Gwiazda_górnośląska_2021_11_11_21

Kluby „GP”

Red. Tomasz Sakiewicz dziękując za odznaczenie powiedział: „Wielokrotnie próbowaliśmy zmienić narrację wobec Śląska w naszych mediach. Przeciwstawialiśmy się swoistej poprawności politycznej, która chciała Śląsk przekreślić jako region bez przyszłości. Ale dzisiaj myślę, że to wszystko jednak jest mniej istotnie, w stosunku do tego co się dzieje. Urodzony w Warszawie, ożeniony z Krakowem, zakochany w Śląsku mam dzisiaj jedną myśl, że musimy pokazać jedność całej Polski. Od Karpat, od Tatr, aż do morza. Bo jesteśmy w sytuacji mocnego zagrożenia.” Przewodnicząca piotrkowskiego klubu „GP” odbierając w imieniu klubowiczów odznaczenie, powiedziała m.in.: „Kluby czują się wyróżnione tym, że zostały uhonorowane wyróżnieniem Gwiazdy Górnośląskiej. Myślę, że w skali świata nie ma drugiej tak dużej organizacji, która nie pracuje dla własnych interesów, a dla interesów Polski i jej suwerenności. Kluby >>Gazety Polskiej<< zostały odznaczone za ubieganie się o prawdę historyczną i za kierowanie się wartościami w swojej działalności. Na Śląsku mamy bardzo dużo klubów, a na całym świecie jest ich 480. W obliczu obecnego zachwiania hierarchii wartości duże znaczenie ma wyróżnienie, które zostało nam przyznane. Będzie ono nam służyć jako utwierdzenie nas w słuszności działań, które kluby >>Gazety Polskiej<<  podejmują.”

USA banner — kopia

Kluby „GP” USA i Kanady

OŚWIADCZENIE | Kluby „Gazety Polskiej” ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wydały oświadczenie w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Oświadczenie

Klubów „Gazety Polskiej” Ameryki Północnej wobec sytuacji na granicy z Białorusią

My, członkowie Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady i patriotyczne organizacje polonijne z Ameryki Północnej, wyrażamy swój sprzeciw i potępienie wobec białoruskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki, który inspirowany przez Rosję dokonał ataku hybrydowego na Polskę. Wrogie działania białoruskich służb mają na celu destabilizację granic Polski, a w konsekwencji granic Unii Europejskiej.

Reżim w Mińsku prowadzi przygraniczne prowokacje z wykorzystaniem migrantów od sierpnia 2021 r. W ostatnich tygodniach sprowadzanie dużych grup migrantów na granice z Polską, Litwą i Łotwą w celu ich forsowania, połączone z incydentami demontażu polskich umocnień granicznych przez białoruskie oddziały są dowodem celowego, koordynowanego działania białoruskiego reżimu. Ćwiczenia wojsk Białorusi i Rosji w pobliżu granicy z Polską świadczą o wrogim zaangażowaniu Rosji w tych prowokacjach.

Domagamy się od rządów Unii Europejskiej i przedstawicieli rządów w krajach demokratycznych stanowczych reakcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki, np. w postaci zaostrzenia sankcji, realnego i bezwarunkowego zabezpieczenia granic Unii Europejskiej, podjęcia kroków, które ograniczą wykorzystywanie migracji ludzi w celu wywołania kryzysu, napiętnowania roli administracji prezydenta Rosji.

Ataki hybrydowe na granice Polski stanowią bezprecedensowe zagrożenie dla państw Europy. Wywołanie kryzysu humanitarnego z wykorzystaniem migrantów jest narzędziem do eskalacji działań destabilizacyjnych oraz skonfliktowania krajów europejskich. Odpowiedzialność za kryzys humanitarny ponosi wspierany przez Kreml reżim Aleksandra Łukaszenki i wyłącznie ten reżim powinien być adresatem wezwań, by ten kryzys powstrzymać. Wzywamy wszystkie organizacje patriotyczne do potępienia stymulowanych przez administrację Władimira Putina działań Aleksandra Łukaszenki, który nie posiada demokratycznego mandatu do reprezentowania obywateli Białorusi.

Przestrzegamy przed prowokacjami i dezinformacją medialną ze strony białoruskiego i rosyjskiego reżimu, które są powielane przez niektóre polskie i zagraniczne media, wrogo nastawione wobec Polski i polskiego rządu.

Członkowie prawie 500. Klubów „Gazety Polskiej” działających na świecie wyrażają  poparcie i uznanie dla żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej. Dziękujemy!

Kluby „Gazety Polskiej” z USA i Kanady

DumaiSzacunek

#DumaiSzacunek

WYWIEŚ FLAGĘ #DUMAISZACUNEK | Duma i Szacunek! Wywieśmy flagi w całej Polsce, by wyrazić poparcie dla strażników i żołnierzy. W ramach solidarności z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej strzegących wschodniej granicy Polski przed ludźmi nasłanymi przez reżim Łukaszenki, redakcje tygodnika „Gazeta Polska”, portalu Niezalezna.pl, mediów Strefy Wolnego Słowa i członkowie klubów „GP” apelują do wszystkich, którym dobro Polski leży na sercu: Wywieśmy dziś flagi w całej Polsce! Wyraźmy poparcie dla strażników granicznych, żołnierzy i policjantów. Do akcji, którą nazwano „Duma i szacunek – dziękujemy” włączyło się setki klubowiczów, którzy w swoich miejscowościach wywiesili polskie flagi. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach próby! Nie bądźmy obojętni. Wywieśmy w swoich domach, na balkonach, w oknach biało-czerwone flagi – wyraz dumy i szacunku dla służby pełnionej na wschodniej granicy naszego kraju przez Straż Graniczną i Wojsko Polskie – apelują organizatorzy akcji. Zdjęcia i krótkie nagrania wideo są prezentowane w naszych mediach. Nowe proszę wysyłać na e-mail klubygp@gazetapolska.pl

Dzieci z Ukrainy_mały

Dla Dzieci z Ukrainy!

DLA DZIECI Z UKRAINY! | Klubowicze „GP” wraz z Fundacją Św. Dominika organizują wsparcie „Dla Dzieci z Ukrainy!”. Najmłodszym potrzebne są podstawowe rzeczy takie jak, ubrania, artykuły szkolne, czy po prostu żywność. Zaznaczam, że w wielu miejscach sytuacja jest bardzo trudna. Np. w domu dziecka na Ukrainie, gdzie znajduje się 220 dzieci, nie ma praktycznie nic. Państwo, czyli Ukraina, daje pensje opiekunom, natomiast te dzieci nie mają niczego. To są małe dzieci do czwartego roku życia. To się powtarza w wielu innych ośrodkach, ale i domach Ukraińców gdzie panuje przecież bieda, mówię o małych miejscowościach przede wszystkim. Pamiętajcie, że dziecko jest dzieckiem, i nie będziemy zwracać na takie rzeczy jak pochodzenie uwagi, ponieważ wszystkie dzieci, które są w potrzebie, są dla nas ważne. Więcej informacji na stronie: www.klubygp.pl

CZARNE I 485. 800x300_niezaleznaCZARNE powstał 485. Klub „GP”, przewodniczącym został: Mariusz Birosz, tel.: 604 632 343, e-mail: klubgp.czarne@gmail.com

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Serwis_24.11.2021

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress