Tekst alternatywny

UCHWAŁA IV NADZWYCZAJNEGO ZJAZDU KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ” SULEJÓW 2018

UCHWAŁA IV NADZWYCZAJNEGO ZJAZDU KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ”  SULEJÓW 2018

8 WRZEŚNIA 2018 ROKU

Kryzys na rynku prasy przybrał rozmiary krytyczne.  Jest to efekt fatalnej prywatyzacji „Ruchu” i zaniechań wielu instytucji państwowych. Obecna sytuacja szczególnie zagraża polskim wydawnictwom. Przerażające jest to, że pojawiają się działania celowe na szkodę takich wydawnictw jak „Gazeta Polska” i „Gazeta Polska Codziennie” oraz „Nowe Państwo”. Jednocześnie w niektórych przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych promowane są media zwalczające dobrą zmianę a szykanowane wydawnictwa patriotyczne.

Taka sytuacja może spowodować daleko idące konsekwencje i muszą zostać podjęte szybkie działania przez ludzi reprezentujących władzę w Polsce. Jest to ogromne zagrożenie dla podejmowanych w Polsce reform i niesprawiedliwe dla tych dziennikarzy i wydawców, którzy przez lata domagali się zmian w Polsce.

Zwracamy się z apelem do osób za to odpowiedzialnych o natychmiastowe podjęcie działań przywracających w Polsce normalną sprzedaż prasy szczególnie na prowincji, która została pozbawiona tego podstawowego środka informacji i kultury.

Państwo powinno przyjąć role operatora sprzedaży przynajmniej do czasu unormowania sytuacji.

Należy bezwzględnie egzekwować prenumeratę i kolportaż polskiej prasy w instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych.

Jako Kluby „Gazety Polskiej” nie wyobrażamy sobie jakichkolwiek działań, które wykluczą  media Strefy Wolnego Słowa. Będziemy stanowczo rozliczać firmy i osoby odpowiedzialne i dopuszczające takie działania. „Gazeta Polska” jest sztandarowym pismem Dobrej Zmiany i nie pozwolimy na to, by ten sztandar upadł.

Kluby „Gazety Polskiej”

Do wiadomości:

– Premier RP Mateusz Morawiecki

– Ministrowie Polskiego Rządu

– Senatorowie i Posłowie

– Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress