Tekst alternatywny

Jarosław Kaczyński w liście do Klubów Gazety Polskiej. „Nasz kraj zawdzięcza wam bardzo wiele”

Jarosław Kaczyński w liście do Klubów Gazety Polskiej. „Nasz kraj zawdzięcza wam bardzo wiele”

Zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele – zwrócił się do Klubów Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W Sulejowie trwa IV Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Minister Mariusz Błaszczak przeczytał list od prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Klubów Gazety Polskiej.

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY TREŚĆ LISTU:

Tegoroczny nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej Przypada w wyjątkowym okresie. Z jednej strony jest to czas świętowania setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, a z drugiej przygotowań, do zbliżających się wyborów samorządowych.

Te wybory do władz lokalnych będą wyjątkowe i jakże różne od poprzednich, bo stawką w nich będzie to, czy Dobra Zmiana obejmie w nich rządzone przez siły będące do nas w opozycji na szczeblu centralnym województwa, miasta, powiaty i gminy. Odwołując się do hasła wyborczego Porozumienia Centrum sprzed 25 lat trzeba zakrzyknąć jak najgłośniej „Polsko lokalna, czas na zmiany”.

Naprawa naszego państwa i instytucji, przywracanie ich funkcji służebnej wobec Rzeczypospolitej i narodu, budowanie silnej, dostatniej, uczciwej, sprawiedliwej i solidarnej Polski, która wznosząc się na tych filarach wreszcie będzie mogła dosięgnąć pod względem zamożności, oraz poziomu życia swoich mieszkańców najbardziej rozwinięte państwa europejskie, nie może odbywać się na szczeblu centralnym. Polskie samorządy posiadają bowiem dużą władzę. Zwłaszcza na poziomie wielkich miast i województw, które decydują o przeznaczeniu ogromnych funduszy europejskich. I nie można pozwolić, aby władza, o tak rozległych prerogatywach, była nadal nadużywana, wykorzystywana w złej sprawie, marnotrawiona.

Polską racją stanu jest korzystanie z każdej szansy rozwojowej, gdyż dekady komunizmu, a potem czasy polityki zależności, czy jak kto woli – postkolonialnej, spowodowały nasze ogromne opóźnienie.

Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa, jako do starych i wypróbowanych przyjaciół i zaapelować o kolejny wysiłek i mobilizację. Abyście ponownie wsparli Prawo i Sprawiedliwość, oraz obóz Zjednoczonej Prawicy. Sami doskonale wiecie, bo przyjechaliście z całej Polski, bo reprezentujecie każdy zakątek naszego pięknego kraju, jak bardzo zmiana w samorządach jest konieczna. Jak wiele gmin, miast, powiatów i województw potrzebuje naprawy i dobrego gospodarza, który będzie dbał o dobro wspólne, o potrzeby wszystkich mieszkańców, a nie tylko o interesy garstki uprzywilejowanych członków lokalnych elit, układów i grup interesu. 

Szanowni Państwo, zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele.

W liście prezes PiS wspomniał też o walce Gazety Polskiej w prawdę o tragedii smoleńskiej oraz godne upamiętnienie jej ofiar, a także o ukazanie rzeczywistego oblicza prezydentury jego brata św. pamięci Lecha Kaczyńskiego.

Podziękował za to wszystko. Życzył, aby „Dobra zmiana” odniosła sukces również na poziomie samorządowym. Wierzy, że 11 listopada będzie można świętować ten szczególny dzień w poczuciu, że „nasze małe ojczyzny, a w raz z nią ta duża zwyciężyły”.

List J. Kaczynskiego 2018

List J. Kaczynskiego 2018a

List J. Kaczynskiego 2018b

http://niezalezna.pl/235427-jaroslaw-kaczynski-w-liscie-do-klubow-gazety-polskiej-nasz-kraj-zawdziecza-wam-bardzo-wiele